Connect with us

Espor

PUBG’ye gelen Güncelleme 22 ile her şey tekrar bozuldu, büyük güncelleme yolda

PUBG’ye gelen güncelleme, hataları gidermekten çok yeni sorunlar yarattı.

PUBG’ye gelen güncelleme 22 ile her şeyin düzelmesi beklenirken tekrar bozuldu. Oyunun yapımcıları oyunculardan özür diledi ve yeni güncelleme yolda dedi.

PUBG uzun zamandır oyuncuların pingini hesaplayıp, otomatik olarak onlara en yakın sunucuda maç bulan bir sistem üzerinde çalışıyordu. Bu sistem ise geçtiğimiz aylarda bir güncelleme ile kullanıma sunulmuştu. Ancak Güncelleme 22 ile beraber bu sistem bozuldu. Oyuncular çok uzak sunuculara atanmaya başladı ve oyun deneyimi açısından gerçekten zorlu anlar yaşandı. Ayrıca sıralama sorunları, hızlı maç eşleşmesi sorunları ve harita seçim sorunları gibi daha bir sürü sorun ortaya çıktı. Bir güncelleme ile az kalsın bir skandala yol açacak olan oyunun yapımcıları ise bu durumun ardından özür diledi.

Önce ping sorunu ile ilgili açıklama geldi

Oyunun yapımcıları önce ping sorunu ile ilgili bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada aslında sistemin normalde nasıl çalıştığı ve şu an nasıl çalışmadığı anlatıldı. Oyuncuların normal oyun deneyimini yaşayamadıklarının farkında olduklarını belirterek, özür dilediler.

“Geliştirilen sistem, oyuncuları en düşük pingi sağlayan bölgeye otomatik olarak göndermeyi amaçlıyor, ancak ne yazık ki ping hesaplamasıyla ilgili bir hata oluştu ve oyuncunun yeri doğru şekilde belirlenemedi. En uygun oyun deneyimini sağlanamadı. Bu sorundan etkilenen çok sayıda oyuncu nedeniyle, birçok oyuncu için oyun deneyimi olumsuz etkilendi ve bunun için içtenlikle özür diliyoruz.”

Ping sorunu ile ilgili olarak anlık bir çözüm bulmuş olsalar da Güncelleme 22’nin getirdiği diğer sorunlara bir türlü çözüm bulamayan PUBG, yaptığı açıklamada ekiplerinin diğer sorunlara da çözüm bulmak amacıyla çalıştığını ve önümüzdeki haftalarda büyük bir güncellemenin geleceğini duyurdu. Yapımcılar son olarak “Ekibimiz, hem veri hem de oyuncu geri bildirimleri aracılığıyla bu sorunu yakından izlemeye devam edecek.” dedi.

 

Çocuk yaşta espor haberleri yazmaya ve espor etkinlikleri yönetmeye başlamış bir espor tutkunu. Ayrıca sıkı bir Göztepe taraftarı!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor