Connect with us

Güncel

Purplebixi Seçim 2023 Özel yayını ile anlık 289 bin izleyiciye ulaştı

14 Mayıs seçimleri Twitch ekranları üzerinden de takip edildi.

Purplebixi Seçim 2023 Özel yayını ile anlık 289 bin izleyiciye ulaştı

Tüm Türkiye ve dünyanın gözünü çevirdiği 14 Mayıs Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili seçimleri ana akım geleneksel medya kanalları ile birlikte Twitch ekranları üzerinden de takip edildi. Gündem yayınları ile tanınan Purplebixi Seçim 2023 Özel yayını ile bu dönemde platformun bayrak taşıyan ismi oldu.

14 Mayıs Pazar günü saat 19.00’da başlayan yayında Bahadır “Purplebixi” Telci’ye benzer temadaki yayınları ile tanınan Burak “BurakSakinOl” Tut, Ahmet “Jahrein” Sonuç, Erlik ve Cavskarahanlı gibi isimler eşlik etti. Yüzbinlerce kişinin seçim sonuçlarını takip ettiği canlı yayın sonrasında ise Telci, yayına dair detaylı verileri kişisel Twitter hesabı üzerinden paylaştı.

Purplebixi: “289.000 anlık izleyici, 6.293.000 üzerinde görüntülenme”

Paylaşılan istatistiklere göre yaklaşık 10 saat süren yayını ortalama olarak 236 bin kişi izledi. 6.2 milyon canlı izlenmeye yayında Purplebixi Twitch kanalına 80 bini aşkın takipçi kazandı.

Telci’nin istatistikleri paylaşmasının ardından kendisine pek çok tebrik mesajı gelirken, kendisi paylaşımında şu ifadeler yer verdi:

“289.000 anlık izleyici, 6.293.000 üzerinde görüntülenme… Twitch’te dünyada en çok izlenen, Türkiye’de internet üzerinde yapılan seçim yayınlarında en çok anlık izleyiciye sahip yayın oldu sayenizde. Eksiklerimizi geliştirip daha iyisi için çalışacağız, teşekkürler.”


İlginizi Çekebilir:

League of Legends vcruntime140_1.dll hatası çözümü nasıl yapılır?

VALORANT iade politikası nedir? VALORANT iade etme işlemi nasıl yapılır?

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Güncel