Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

Qi Invitational sonuçlandı

TyLoo’yu mağlup eden GODSENT, şampiyon oldu.

24 Nisan 2018 tarihinde Sırbistan’ın başkenti olan Belgrad şehrinde düzenlenmeye başlayan Qi Invitational CS: GO turnuvası, geçtiğimiz günlerde oynanan final karşılaşmasıyla tamamlandı.

Finalde 2 favori ekip karşı karşıya geldi. Bir tarafta AGO’yu 2-1 ile geçen Çin ekibi TyLoo, bir tarafta ise ev sahibi Sırbistan temsilcisi Valiance’ı yine aynı skorla 2-1 mağlup eden İsveç temsilcisi GODSENT vardı. bo3 formatında oynanacak olan maç saat 19.45’de başladı. İlk harita ise TyLoo tarafından Cobblestone olarak belirlendi. İlk yarıyı 8-7 önde kapatan GODSENT, ikinci yarıda rakibin sergilediği kötü performansla birlikte daha da rahatladı ve maçı 16-9 kazandı. Bu sonuçla seri 1-0 oldu.

İkinci harita GODSENT tarafından Overpass olarak tercih edildi. İlk yarıda 9-6 GODSENT üstünlüğü vardı. İkinci yarıda biraz zorlansa da geri dönüşe müsaade etmeyen İsveç ekibi, maçı 16-14 kazanmayı bildi. Bu sonuçla seriyi 2-0’a getiren GODSENT, şampiyonluğunu ilan etti. Şampiyon takımda Joakim “disco doplan” Gidetun, sergilediği 54 öldürme 45 ölümlük performansla maça damgasını vurdu. TyLoo’da ise HaoWen “somebody” Xu, sergilediği 49 öldürme 40 ölümlük performansa rağmen şampiyonluğa ulaşamadı.

Qi Invitational turnuvasında takımlar ne kadar gelir elde etti?

Turnuvayı şampiyon olarak tamamlayan GODSENT, tam $45.000 ödülün sahibi oldu. Finalde mağlup olan TyLoo, $20.000 ödül kazanırken; turnuvaya yarı finalde veda eden Valiance ve AGO ise $5.000 ödülün sahipleri oldu.

UNC Greensboro'da Bilgisayar Bilimleri öğrencisi. Ortaokuldan itibaren espora merak salmış bir Adanalı.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive