Connect with us

Espor

Red Bull Campus Clutch Şampiyonu Team Anubis oldu

50’den fazla ülkede geçrekleştirilen Red Bull Campus Clutch etkinliğinde şampiyonbelli oldu.

Red Bull Campus Clutch Şampiyonu Team Anubis oldu

50’den fazla ülkede, 300’den fazla etkinlikle üniversite öğrencilerinin katılımı ile gerçekleştirilen Red Bull Campus Clutch turnuvasının finalleri 17 – 18 Temmuz tarihlerinde İspanya’da gerçekleştirildi.

Avustralya, Pakistan, Beyaz Rusya, Kanada, Belçika, Amerika ve daha birçok ülkeden takımların katıldığı turnuvada ülkemizi Bedel Ödeyenler ekibi temsil etti.

Arda Demirel, Barış Özdemir, Cenk Erşahin, Hakan Lekesizer, Tolga Baca’dan oluşan Bedel Ödeyenler ekibi çıktığı beş karşılaşmada hanesine sadece 1 galibiyet yazdırarak yarı finallere ulaşamadan turnuvaya veda etti ve 9-12. sırada yer aldı.

Red Bull Campus Clutch şampiyonluğuna Team Anubis ulaştı

Grup aşamalarının ve yarı finallerin sona ermesinin ardından ise finalin ismi Anubis Gaming – Project S oldu. Oldukça heyecanlı anlara sahne olunan final karşılaşmasına Project S ekibi oldukça hızlı başladı. Rakibi Anubis Gaming’i ilk harita Bind’da 13-8 ve ikinci harita Icebox’da 13-0 mağlup eden Project S, bu başarısını serinin devamındaki karşılaşmasında sürdüremedi.

Seride 2-0 geri düşen Mısırlı Anubis Gaming, üçüncü maçtan itibaren rakibine nefes aldırmadı. Finalin son üç karşılaşmasını 13-2, 13-8 ve 13-3’lük skor üstün skorlar ile kazanan Mısır temsilcisi, şampiyonluk unvanı ile birlikte 20 bin Euro’luk para ödülü ile evine döndü.

En değerli oyuncu unvanı ise final karşılaşmasındaki performansı ile Anubis formasını giyen Mohamed “shalaby” Shalaby’ye verildi.


İlginizi Çekebilir:

IEM Cologne 2021 Şampiyonu NAVI oldu!

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor