Connect with us

Espor

Red Bull Home Ground Türkiye Şampiyonu FUT Esports!

FUT Esports Red Bull Home Ground Türkiye’yi galip olarak tamamladı!

Red Bull Home Ground

Dünyanın dört bir yanından birbirinden başarılı VALORANT takımlarının mücadele edeceği özel bir turnuva olan Red Bull Home Ground 9-11 Aralık tarihlerinde gerçekleşecek. Manchaster, İngiltere’de gerçekleşecek Red Bull Home Ground’a katılmak ve turnuvanın en iyisi olduğunu göstermek isteyen takımların yapması gereken ise öncelikle kendi ülkelerinin elemelerinde başarı göstermekti. 25 Ağustos’ta başlayan Türkiye elemeleri bugün oynanan son karşılaşma ile tamamlandı. Turnuvayı oldukça başarılı bir şekilde götüren FUT Esports Red Bull Home Ground Türkiye Şampiyonluğuna ulaşırken aynı zamanda İngiltere’de gerçekleşecek asıl turnuvada yer alma hakkını da kazandı.

Grup aşamasından namağlup ayrılan FUT Esports 3-0’lık skor ile A grubunu lider tamamlamıştı. Fire Flux Esports, Dark Passage ve Thunderbolts Gaming ile mücadele ettiği grup aşamasını tamamlamasının ardından playoff aşamasına geçen FUT Esports burada da başarısını sürdürdü. Yarı final aşamasında Supermassive Blaze ile eşleşen FUT Esports 2-0’lık skor ile kendini finale taşıdı. FUT’un finaldeki rakibi ise A grubundan çıkmayı başaran diğer ekip olan Thunderbolts Gaming oldu.

BO5 formatında oynanan final karşılaşmasının ilk haritası olan Ascent’te FUT Esports 13-7 galip geldi ve skor avantajını kazanmış oldu. İkinci harita Fracture’da ise konuşma sırası Thunderbolts Gaming’e geçti ve skoru 13-10 ile 1-1’e eşitlediler. Eşitliği bozan Breeze haritasında FUT Esports tekrardan galibiyete uzandı ve 13-8’lik skor ile seriyi 2-1’e getirdi. Dördüncü harita olan Bind’da ise FUT ekibi yine gülen taraf oldu ve 13-7 ile seriyi 3-1’e getirerek turnuvanın galibi oldu.

Başta şampiyon FUT olmak üzere Red Bull Home Ground Türkiye‘de mücadele eden tüm takımları tebrik eder, FUT Esports’a İngiltere’de oynanacak finalde başarılar dileriz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor