Connect with us

Espor

Red Bull Solo Q 2021’in en iyisi belli oldu

Red Bull Solo Q Türkiye Finali’nde şampiyonluğa ulaşan isim belli oldu.

Red Bull Solo Q 2021’in en iyisi belli oldu

Türkiye’nin en iyi düellocularının mücadele verdiği 1v1 League Of Legends turnuvası Red Bull Solo Q büyük finali nefesleri kesti. 2021 yılının en iyisini bulmak için geri dönen Solo Q’da keyifli ve çekişmeli mücadelelerin sonunda Ahmet “Hulksmash” Cumhur kupaya uzanan isim oldu.

League Of Legends’da teke tekte en iyinin belirlendiği Solo Q turnuvasında finale giden yol çevrim içi ve çevrim dışı elemelerden geçti. 7 çevrim içi, İstanbul ve Ankara olmak üzere 2 çevrim dışı elemede rakibini alt eden toplamda 16 oyuncu, play-off turuna adını yazdırdı. 8 Kasım’da gerçekleştirilen son virajda ise Türkiye Finali’ne katılacak 8 amatör oyuncu belli oldu.

Büyük bir çekişmenin yaşandığı Türkiye Finali’nde Ahmet “Hulksmash” Cumhur, rakiplerine şans tanımadı ve 2021 yılının en iyisi olarak Türkiye Şampiyonu unvanını kazandı. Ahmet Cumhur, böylece 2-4 Aralık tarihleri arasında Almanya’nın Münih kentinde düzenlenecek Red Bull Solo Q Dünya Finali’nde Türkiye’yi temsil etme hakkını da elde etti.

Immortoru Red Bull Solo Q Türkiye Vadi’nin Ustası oldu

RedBull Solo Q büyük finalinde Türkiye’nin en iyi ‘1v1’ League Of Legends düellocusunun yanı sıra usta oyuncular da kendilerini kanıtlamak için mücadele verdi. League of Legends arenasında Türkiye’nin en ünlü isimleri, üç gün boyunca lig formatında karşı karşıya geldi.

İlk dört sırayı alan usta oyuncular Berke “Thaldrin” Demir, Asım Cihat “Fabfabulous” Karakaya, Furkan “Immortoru” Tekeş ve Atakan “Crystal” Aydın Solo Q Türkiye Finali’nde Vadi’nin ustası olduğunu bir kez daha kanıtlama mücadelesi verdi. Tüm maçların Red Bull Türkiye Twitch kanalından canlı yayınlandığı Red Bull Solo Q Vadi’nin Ustaları turnuvası sonunda Furkan “Immortoru” Tekeş mutlu sona ulaştı.


İlginizi Çekebilir:

Arcane için özel tasarlanmış İstanbul Hextech Fuarı açıldı!

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Espor