Connect with us

Espor

Red Bull Solo Q 2022 Türkiye’nin en iyisi belli oldu

Red Bull Solo Q 2022’de şampiyon belli oldu!

Red Bull Solo Q 2022 Türkiye'nin en iyisi belli oldu
Fotoğraf: Red Bull Türkiye

Türkiye’nin en iyi düellocularının hünerlerini sergileyip, şampiyonluk için mücadele verdiği 1v1 League Of Legends turnuvası Red Bull Solo Q 2022’de Türkiye’nin en iyisi belli oldu.

Oyuncuların vazgeçemediği League Of Legends’da üst koridorun şampiyonunu belirleyen Red Bull Solo Q’nun playoff turunda Ahmet Emir “Rubeud” Koçak, Yusuf “Rok” Kaynakçı, Berkay “Kazing” Özyurt ve Mürsel “mursobaby” Can isimlerini Türkiye Finali’ne yazdırdı.

4 düellocu Tarihi Hüsrev Kethüda Hamamı’na kurulan özel alanda gerçekleştirilen büyük finalde karşı karşıya geldi. Yarı final mücadelelerinin ardından Berkay “Kazing” Özyurt ve Ahmet Emir “Rubeud” Koçak kupa için eşleşti.

Nefes kesen büyük final maçının son bulmasıyla Berkay “Kazing” Özyurt Türkiye’nin en iyisi olduğunu kanıtladı. Öte yandan “Kazing” 2020 yılında Esma Sultan Yalısı’nda düzenlenen Türkiye Finali’nde de kupanın sahibi olmuştu.

Red Bull Solo Q 2022 Türkiye şampiyonu olan Kazing ABD yolcusu

Türkiye şampiyonu olan düellocu “Kazing” Amerika Birleşik Devletleri’nde düzenlenecek olan dünya finalinde ülkemizi temsil etme hakkını elde etti.

Vadi’nin Ustaları’nda en iyi isim fabFabulous oldu

Türkiye’nin en iyi ‘1v1’ League Of Legends düellocusunun belirlendiği Red Bull Solo Q heyecanının yanı sıra ünlü yayıncılar da şampiyon olmak için mücadele verdi.

Thaldrin, fabFabulous, Elwind, Stomaged, Lynx ve LEYL-Ü NEHAR arasında ‘Vadi’nin Ustaları’ turnuvasında kıran kırana bir mücadele yaşandı. Final maçını Berke “Thaldrin” Demir’e karşı 3-0 kazanan Asım Cihat “fabFabulous” Karakaya şampiyonluğunu ilan etti.


İlginizi Çekebilir:

VALORANT Champions İstanbul bilet fiyatları ve düzenleneceği mekan belli oldu!

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor