Connect with us

Güncel

Reddit r Place 2023 sona erdi! İşte son hali

Reddit r/Place 2023 sona erdi.

Reddit r Place 2023 sona erdi! İşte son hali

Reddit r/place etkinliği geçtiğimiz 2022 yılında oldukça ilgi görmüş ve Twitch ve oyun dünyasında da ses getirmişti. Reddit yönetimi ile kullanıcıları arasındaki gerilim sürerken, sürpriz bir şekilde Reddit r Place 2023 düzenlendi.

20 Temmuz Perşembe günü itibari ile başlayan etkinlik yine internet dünyasında büyük ilgi gördü. Türkiye’den de oldukça fazla insanın ilgi gösterdiği etkinlikte yine ülkeler ve internet dünyasının mücadelesi vardı.

Reddit r Place 2023 sona erdi! İşte son hali

Reddit r Place 2023 protestolar ile gündemdeydi

Geçtiğimiz yıl daha çok Twitch ve YouTube yayıncıları ile gündemde olan etkinlik bu yıl protestolar ile gündemimizdeydi. Place üzerindeki en büyük Türk bayrağına “KK İstifa Et” mesajı yazılması gündeme geldi.

Place’te genel olarak ise geride bıraktığımız aylarda da yönetim ile kullanıcılar arasındaki tartışmaların etkisi gözüküyordu. Zaman zaman “F*** Spez” mesajı ile Reddit CEO’su protesto edildi. Etkinliğin son dakikalarında ise aynı mesaj, neredeyse tüm Place alanını kapsayan şekilde çizildi.

Reddit r Place 2023 sona erdi! İşte son hali

Bunlar haricinde etkinliğin sonuna gelirken, Türkiye haritası ve bayrağı ile ülkemizi tanıtan güzel bir çalışmaya imza atıldı. Çalışmada Kapadokya ve sıcak hava balonları, Cami, Anıtkabir, Galata Kulesi, Van Kedisi, kebap ve daha çok halılarda gördüğümüz motifler ile birlikte Mustafa Kemal Atatürk’ün “Yurtta sulh, cihanda sulh” sözü r/Place etkinliğine uyarlandı ve “Peace at home, peace at r/Place(Yurtta barış r/Place’de barış)” olarak yazıldı.

Tüm bunlara ek olarak Mustafa Kemal Atatürk portresi, Kız Kulesi, KKTC ve Azerbaycan bayrakları ile FUT Esports logosu da etkinlik sonunda yer aldı.

 İşte r/place 2023 tamamı Timelapse videosunda

Eğer etkinlik boyunca neler olduğuna hızlıca bir şekilde göz atmak isterseniz, MLGaeming YouTube kanalı tarafından hazırlanan toplamda 4 dakika 17 saniye süren videoyu 4K kalitesinde aşağıdan izleyebilirsiniz.

Ayrıca Reddit r Place 2023 son hali görselini arıyorsanız buraya tıklayarak 24000 x 16000 piksel boyutundaki ekran görüntüsüne ulaşabilirsiniz. Geçtiğimiz yıl düzenlenen etkinlik sonrasında son görseli Wallpaper olarak kullananların haricinde bazı kişiler bastırıp duvarlarına da asmıştı.

Sizler 2023 yılında düzenlenen Place etkinliği hakkında neler düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer okurlar ile paylaşmayı unutmayın!


İlginizi Çekebilir: 

VALORANT instalock yapma programı kullananlara kötü haber!

VALORANT İyiliği Paylaş Paketi 2023 tanıtıldı

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Güncel