Connect with us

Espor

Rekkles: “Kore solo Q’su EU LCS finallerinden daha zor”

Rekkles’a göre Kore’nin dereceli oyun seviyesi Avrupa finalinden daha zor.

EU LCS şampiyonluğunun ardından tatile çıkmak yerine Kore’de antreman yapmayı tercih eden Martin “Rekkles” Larsson, Kore’nin dereceli oyun seviyesiyle EU LCS finallerini kıyasladı. Kore sunucusunda üst seviyelere oynayan ünlü oyuncu, EU LCS’in final serisinde en değerli oyuncu unvanını almıştı.

“Öğreneceğiniz çok şey var”

Bir haftalık Kore macerasında “Challenger” seviyesine çıkmayı başaran Rekkles, “Büyük bir yama esnasında Kore sunucusunda oynuyorsunuz öğreneceğiniz çok şey var” diye düşünüyor. Bir diğer yandan çalışma etiğiyle adeta büyüleyen oyuncu, takım arkadaşlarının tatil yapma kararlarına saygı duyarak bireysel çalışmaya başlamış.

Rekkles’ın çalışma etiği büyülüyor

Kore’deki “Challenger” seviyesindeki bir karşılaşmadaki on oyuncudan 7 veya 8 ismin profesyonel sahnede yer alan oyuncular olduğunun altını çizen Rekkles, solo Q’da oynadığı oyuncular dışında bir sıralama yapacak olsa, KSV Ruler‘ı zirveye koyacağını söyledi. Başarılı oyuncu, Ruler’ın ardından KT Deft, SKT Bang, SKT Faker ve HLE Sangyoon isimlerini sıralıyor.

“Kore solo Q’su EU LCS finalinden daha zor”

Rekkles’ın yaptığı açıklamalar arasında belki de en çok dikkat çekeni Kore’deki dereceli oyun seviyesiyle EU LCS finallerini kıyaslarken kullandığı cümle oldu. Kore solo Q’su EU LCS finallerinden daha zor diyen oyuncu, Kore’deki sıradan oyuncuların dahi EU LCS’te tutunabileceğini düşünüyor.

Rekkles son 12 karşılaşmada sadece 4 kez öldü

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor