Connect with us

LoL

Rift Rivals: Birinci Gün Özeti

Rift Rivals’ta ilk gün heyecanı tamamlandı. Türkiye’nin bu yıl yer almadığı organizasyonun ilk gününü özetledik.

Rift Rivals’ta ilk gün heyecanı tamamlandı. Türkiye’nin bu yıl yer almadığı etkinliğin ilk gününü özetledik.

G2 vs C9 

Rift Rivals’ın takımlar arasında oynanan ilk maçı G2 ve C9 arasında oynandı. G2’nun oyunda üstünlüğünü her dakika kabul ettirdiği maçta mutlu sona ulaşan G2 ekibi oldu. 

Karşılaşmanın 2. dakikasında G2 oyuncusu Mikyx’in harika Gragas oyunu ile ilk kan alt koridorda kendisi tarafından alındı. C9’ın skora eşitlik getirmesinin ardından can yüzdesinin %25’lere kadar düşmesine rağmen Caps sakinliğini korudu ve kule altında Nisqy’i stunlayarak onu öldürdü. Dakikalar 8:45’i gösterdiğinde Jankos vadide bulunan Dağ Ejderini katletti. İlk kule altınını ise alt koridorda WunderMikyx ve Caps hanesine yazdırdı.

Taktik Savaşları Güç Seviyeleri: Karakter Analizleri

Maç boyunca tek başına yakalanan C9 oyuncuları sayesinde maçta çok fazla takım savaşı olmadı. Buna rağmen sürekli takım savaşı arayan G2 ekibi küçükte olsa bir atışma yarattı. İlk olarak orta koridor kulesini katleden takım ikinci hedef olarak üst koridor kulesini katletmek istedi. Perkz hariç tüm takım ile üst koridorda bulunan ve 3v2 üstünlüğü bulunan G2 takımı Mikyx’in ultisini kullanması ile Nisqy’i katletti. Mikyx’in başlattığı savaşı Jankos devam ettirdi ve Nisqy dahil C9 takımından 4 kişiyi öldürme başarısı gösterdiler. Artık oyunu bitirmek isteyen G2 takımı orta koridordan inhibitör kulesini almayı başardı ve ardından inhibitör savaşı başladı. Wunder’ın Neeko ile aralarına sızıp ultisini kullanması ile ilk olarak Zeyzal ardından tüm takım katledildi. Tüm kuleleri yıkmasına rağmen G2 ekibi önce Alev Ejderini sonra da Baron Güçlendirmesini alarak son bir katliam ile 23 dakikada oyunu bitirdi. 

HIZLI İSTATİSTİKLER: 

 • Süre: 23:08 
 • Öldürme: 28 – 8 
 • Kuleler: 11 – 0 
 • Altın Farkı: 54.1k – 36.9k 
 • Ejderhalar: 2 – 1 
 • Baronlar: 1 – 0 

TL vs FNC

Gecenin en çekişmeli maçı olan Team Liquid – Fnatic maçı seyir zevki en yüksek maçlardan biri oldu. İlk maçta olduğu gibi ilk kan alt koridorda döküldü. İki ormancının da katıldığı ufak çaplı savaşta ilk kanı döken taraf Team Liquid oldu. Her dakikası adrenalin dolu alt koridorda ufak savaşlar her saniye devam ediyordu. Fnatic ormancısının başlattığı savaş da üst koridor oyuncusu Bwipo’nun alt koridora ışınlan atmasıyla birlikte TL oyuncusu CoreJJRekkles tarafından katledildi. Dakika 8’de tekrardan alt koridorda savaş başlatan Fnatic ekibi ilk olarak Bwipo’nun yardımıyla rakip takım nişancısı Doublelift’i öldürdü ve hemen sonrasında TL ormancısı ve üst koridor oyuncusunun alt koridora ışınlanmasıyla Fnatic oyuncuları Bwipo ve Hylissang’ı katlederek skora denge getirdi. Dakika 10’da Fnatic, Dağ Ejderini katletti.

Taktik Savaşları’nda Kazandıran 3 Kompozisyon

Üst koridorda 3v2 savaş gerçekleştiren Team Liquid, savaştan galip gelerek Vadinin Alametini katletti ve üst koridorda ilk kuleyi yıktı. Rekkles ve Hylissang üst koridorda lane iterken arkaya Jensen tarafından atılan ışınlan ile birlikte katledildi. Buna karşılık ise Fnatic ekibi, Nemesis ve Dan ile birlikte Xmithie’i öldürmeyi başardı. Bu ufak çaplı savaş sonrası kısa bir süre üstünlük kuran Team Liquid orta koridordan inhibitör kulesine kadar dayandı. Koridoru çok fazla iten Team Liquid, Fnatic takımının harika oyunu ile birlikte iki oyuncusunu bırakmak zorunda kaldı ve Fnatic bu iki oyuncuyu öldürdükten sonra Baron’u öldürdü. Baron’da tekrardan savaş yapmak isteyen TL ekibi Jensen ve CoreJJ ile canları az olan üç Fnatic oyuncusunu Baron pitine sıkıştırdı. Fakat hemen arkadan Nemesis ve Hylissang’ın gelmesiyle birlikte alandan geri çekilmek zorunda kaldılar. Baron güçlendirmesi ile birlikte 4 kule daha yıkan Fnatic, 4 dakika sonra tekrardan Baron’u öldürdü. Yeni gelen güçlendirme ile birlikte 3 inhibitör yıkan takım Team Liquid’in yoğun savaş isteğine dürterek cevap verdi ve katliam yaparak oyunu bitirdi. 

HIZLI İSTATİSTİKLER: 

 • Süre: 33:29 
 • Öldürme: 10 – 20 
 • Kuleler: 4 – 11 
 • Altın Farkı: 58.8k – 71.0k 
 • Ejderhalar: 2 – 3 
 • Baronlar: 0 – 2 

TSM vs OG 

Maçın başlamasından sadece 2 dakika sonra Origen ormancısı Kold’un alt koridora baskını sonucu ilk kan döküldü. Ardından tekrar alt koridora karşılıklı baskın gerçekleştiren iki ormancıdan biri olan Kold koridora daha erken geldiği için Zven’in öldürülmesini sağlayarak koridordan uzaklaştı. Maç başında alt koridorda büyük bir üstünlüğe sahip olan Origen ekibi bu üstünlük sayesinde dakika 06:45’de Alev Ejderini katletti. Ardıdan Alphari ve Kold ikilisi üst koridorda Broken Blade üzerine lane’i pushladı ve kule altında stunlayarak ölmesini sağladı. Koridora Broken Blade’i korumak için gelen Bjergsen ise hiçbir yardımda bulunamayarak erkenden öldü. İlk kuleyi ise Alamet sayesinde üst koridorda Origen katletti. 5 dakika boyunca sakin geçen oyunda sessizliği en sonunda alt koridorda Bjergsen ve Akaadian ikilisi bozdu. İlk olarak 1v1 olarak savaşan ikili Akaadian’ın arkadan gelmesi sonucu Bjergsen’in öleceği savaşı kazanmasını sağladı.

League of Legends’tan bomba üzerine bomba geliyor

Broken Blade ve Alphari’nin karşılıklı ışınlan atması sonucu iki takımda yavaş yavaş alt koridora toplandı. Alphari tek başına muhteşem bir oyun oynayarak ilk olarak Broken Blade’i öldürdü ardından kule altına giren oyuncu takımının da gelmesiyle birlikte Akaadian ve Bjergsen’ide katletti. Savaşa sonradan gelen Zven ve Smoothie ikilisi kulesini korumaya çalışmasına rağmen Patrik’in sıçra oyunu ile birlikte öldürüldü ve dakika 16’da katliam verildi. Kold ve nukeduck ikilisi dakika 23’de Baron’u alarak takımına güçlendirmeyi kazandırdı.

Baron’u da alan Origen ekibine TeamSolo Mid’in sessiz kalmayarak bir cevap vermesi gerekiyordu ve TSM sessizliğini bozarak Origen’e karşı durdu fakat Alphari üst koridordan oyunu bitirmeye doğru ilerledi. Bu hareket sonrası geri çekilmek zorunda kalan TSM, üst koridordan gelen minyonları temizlemeye çalışırken alt koridordan inhibitör kaybetti. Arkalara sızmayı başaran nukeduck savaşı başlatarak TSM takımının son hamlesini kullanması için zorladı ve ne olduğunu anlayamayan TSM, katliam vererek maçı kaybetti. 

HIZLI İSTATİSTİKLER: 

 • Süre: 29:35 
 • Öldürme: 3 – 17 
 • Kuleler: – 11 
 • Altın Farkı: 46.0k – 62.9k 
 • Ejderhalar: 1 – 3 
 • Baronlar: 0 – 1 

C9 vs FNC 

Maça daha istekli başlayan C9 takımı oldu. Erken dakikalarda rakip ormana giren Svenskeren ilk kan için uğraşmasına rağmen ilk kanı alamadı. 3. dakikada üst koridorda takasa giren Licorice ve Bwipo ikilisi ufak bir atışma yaşadı. Bwipo’nun üstünlükle tamamladığı takasta C9 orta koridor oyuncusu Nisqy’nin üst koridora ışınlan atması sonucu ilk kanı döktü. Svenskeren maçın ilerleyen dakikalarında maç başında yaptığı gibi rakip ormana girdi ve rakip ormancı Broxah ile karşılaştı. Fakat iki takım oyuncularının da kısa sürede ormanda toplanması sonucu savaş gerçekleşmeden sona erdi.

Dakika 9’da Svenskeren Dağ Ejderini katletti. Dakika 11’de alameti katleden C9’a cevap olarak Fnatic alt koridordan ilk kuleyi yıktı. Maçın ortalarında üst koridorda toplanan üç Fnatic oyuncusu ileride bulunan Sneaky ve Zeyzal’a cezayı keserek onları öldürdü. Ardından kuleyi korumak için koridora giden Nisqy’i ve kalan 2 oyuncuyu öldürerek Fnatic katliam yaptı. Maçta artık üstünlüğünü göstermeye başlayan Fnatic ekibi orta koridorda C9’ın uzun süre koridoru itmesi üzerine Fnatic sessizliğini bozdu ve tekrardan bir katliam daha yaptı. 13. Dakikadan sonra her dakikası aksiyon ve savaş dolu maçta iki takımda karşılıklı olarak ölümler verdi. Baron vadide olmasına rağmen baron almak istemeyen Fnatic, orta koridordan kule ve inhibitör açtı ardından alt koridorda yer alan inhibitöre yönelen Fnatic, rakibinin koridorunu korumaya yönelmesinin ardından savaş başlatıp, kazanmasının ardından maçı bitirdi. 

HIZLI İSTATİSTİKLER: 

 • Süre: 23:30 
 • Öldürme: 10 – 22 
 • Kuleler: 0 – 9 
 • Altın Farkı: 35.7k – 50.9k 
 • Ejderhalar: 1 – 1 
 • Baronlar: 0 – 0 

Taktik Savaşları Güç Seviyeleri: Karakter Analizleri

 

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

LoL