Connect with us

Güncel

Riot, 11.14 Yaması’nda Akali, Karma, Nocturne, Xin Zhao’yu zayıflatacak ve Darius, Graves, Illaoi ve Seraphine’i güçlendirecek

Profesyonel oyun için bazı öncelikli seçimler zorluklarla karşılaşacak.

Riot

Görünüşe göre Riot Games, mevcut rekabetçi League of Legends metasında birkaç büyük isimde bazı değişiklikler yapıyor ve birçok takımın öncelik listelerinde en üst sıralarda yer alan bazı şampiyonlara düzenlemeler getiriyor .

Riot’un baş oyun tasarımcısı Jeevun Sidhu, Akali, Karma, Nocturne ve Xin Zhao gibi şampiyonların yanı sıra Malzahar, Shaco ve Ziggs’in de sinirlerinin bozulacağını belirtti. Öte yandan, Darius, Garen ve Illaoi dahil olmak üzere bazı büyük hırpalayıcı üst koridor oyuncuları, güçlendirme alacak tarafta olacaklar. Yama 11.14 önizlemesine göre Taric ve Seraphine, Graves, Rek’Sai ve Ivern için bazı değişikliklerin yanı sıra bazı güçlendirmeler alacak.

Dr. Mundonun üst koridor ve ormana yönelik esnekliğinde bazı ayarlamalar yaparken, Tahm Kench’in desteğe ve üst koridora yönelik esnekliği kalibre edilecek. Her iki şampiyon da yeniden düzenlendi ve hangi rolü seçerlerse seçsinler dengeli olduklarından emin olmak için biraz düzenlemeye ihtiyaçları olabilir. Irelia ve Lillia da bazı düzenlemeler alıyor, ancak daha çok profesyonel oyun kompozisyonlarına nasıl uydukları konusunda.

Akali, Karma, Xin Zhao ve Nocturne, özellikle Avrupa ve Kuzey Amerika’da profesyonel meta üzerinde büyük bir etkiye sahip. Her bir şampiyonun dünya genelinde alma ve yasaklama sıklığı arttı. Örneğin Akali, orta koridorun en güçlü seçimlerinden biri haline geldikten sonra, dört ana bölgede 153 yasakla en üst sırada yer alıyor ve aynı zamanda Games of Games’e göre 71 oynanan oyunda yüzde 69’luk bir kazanma oranıyla çok güçlü.

Summoner’s Rift’in diğer tarafında, oyuncuların 11.14 Yaması’nda gelen güçlendirmelere tamamen tepki vermeden önce belirli sayıları beklemeleri gerekecek. Riot, bu belirli şampiyonların ne kadar güçlendiği konusunda dikkatli olmak zorundaydı. Ancak Stridebreaker’a atılma kaldırmasıyla birlikte kapsamlı değişiklikler yapıldıktan sonra bazı bruiser şampiyonları için güçlendirmeler bekleniyordu. Farklı bir şekilde inşa etmeleri gerekebileceğinden, Riot’un bu karakterleri nasıl dengeleyeceği belli değil.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Güncel