Connect with us

Espor

Riot Games, 2021 Dünya Şampiyonası’nın Avrupa’da düzenleneceğini açıkladı

Turnuvanın Avrupa’nın neresinde gerçekleştirileceğine dair bilgi verilmedi.

2021 Dünya Şampiyonası Riot Games

Günün erken saatlerinde önce Upcomer tarafından ortaya atılan, ardından Dot Esports tarafından doğrulandığı belirtilen 2021 Dünya Şampiyonası‘nın Çin yerine Avrupa’da düzenleneceğine dair iddialar Riot Games tarafından resmen doğrulandı. Bazı bölge takımlarının vize alma konusunda sıkıntı yaşadığı ve Riot’un çalışanlarını ülkeye götürmekte zorlandığı açıklanmıştı.

Riot Games Global Espor Direktörü John Needham:

” Delta varyantı, seyahat kısıtlamaları ve COVID protokolleri 2021 yılını daha da zorlaştırdı. Turnavaya katılmaya hak kazanan takımların ve en iyi oyuncularının 2021 Dünya Şampiyonası’nda yer alabileceğini garanti etmenin çok zor olduğu bir noktadayız. Sonuç olarak zor bir karar aldık ve Dünya Şampiyonası’nı Çin yerine Avrupa’da düzenleyeceğimizi açıklıyoruz. Takımlar tam kadrolarıyla turnuvaya katılamayacaktı. Tüm potansiyel seçenekleri değerlendirdikten sonra Dünya Şampiyonası’nı Avrupa’ya taşımanın mümkün olan en fazla takım ve oyuncunun turnavada bulunabilmesi(rekabet edebilmesi) için en iyi karar olduğu sonucuna vardık.”

Böylelikle Avrupa, 2019 yılından sonra Dünya Şampiyonası’na tekrar ev sahipliği yapacak. Turnuvanın hangi ülkede veya şehirde gerçekleştirileceğine dair bilgi verilmedi. Takım sayısını göz önüne aldığımızda tıpkı Çin’deki gibi turnuvanın grup aşaması ve finaller aşaması farklı kentlerde düzenlenebilir.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor