Connect with us

LoL

Riot Games, bazı eski Apple cihazları için Wild Rift desteğini kesiyor

Belirli iPhone ve iPad cihazları için Wild Rift desteği sonlandırılıyor

Riot Games, bazı eski Apple cihazları için Wild Rift desteğini kesiyor

Riot Games, League of Legends: Wild Rift’e getireceği 3.1 yamasıyla birlikte oyunun bazı eski model Apple cihazlarına olan desteğini sonlandıracak. Oyuncular, altı yıl ve daha fazla süredir piyasada olan iPhone 6, iPad mini 2 ve iPad mini 3 gibi cihazlarda çökme, siyah ekran ve diğer teknik sorunlarla daha sık karşılacak. Geçtiğimiz yıl Apple şirketi söz konusu cihazlara olan desteğini çekmişti.

Yaptığı açıklamada Riot Games, cihazların git gide güçlendiğini ve yeni donanım özelliklerini desteklemek amacıyla iyileştirmeler yapılması gerektiğini belirtirken, kullanıcılarına Wild Rift’i daha güncel model cihazlardan oynamayı tavsiye etti. 3.0 yaması ile Yeni Ay Yılı’nı kutlayan Wild Rift’e resmi güncelleme takvimine göre bir sonraki yama 24 Mart tarihinde getirilecek.

3.1 yaması ile Wild Rift’i desteklemeyecek cihazlar:

  • iPhone 6
  • iPhone 6 Plus
  • iPad Air (1. nesil)
  • iPad Mini 2
  • iPad Mini 3

Riot Games’in konuyla alakalı açıklaması şu şekilde:

”Cihazlar her geçen yıl daha da güçlendiği için, belirli donanım özelliklerini destekleyebilmek adına düzenli aralıklarla geliştirme gerekliliklerini gözden geçiriyoruz. Ekiplerimizin, üstte belirtilen cihazlara destek sağlayabilmesi için oldukça fazla çaba sarf etmesi gerekiyor ve bu durum her geçen yamayla birlikte daha da zorlaşıyor.

3.1 Yaması ve ondan sonraki yamalarda bu cihazları kullanmaya devam ettiğiniz takdirde çökme, siyah ekran veya başka teknik sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bu yüzden daha iyi bir oyun deneyimi için daha güçlü bir cihazda oynamanızı tavsiye ediyoruz.”

https://twitter.com/wildriftTR/status/1487346886231179266

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


LoL