Connect with us

Espor

Riot Games bünyesinde yeni üst düzey atama

TeamFight Tactics, Legends of Runeterra ve Project L’in Global Espor Başkanlığına Yeni bir isim getirildi.

Riot Games bünyesinde yeni üst düzey atama

Esports Insider’dan Jordan Fragen imzalı son habere göre Riot Games bünyesinde yeni bir üst düzey atamaya imza atıldı. 2014 yılından beri Riot Games bünyesinde çalıştığı belirtilen Michael Sherman, TeamFight Tactics, Legends of Runeterra ve Project L’in Global Espor Başkanlığına getirildi.

Riot Games bünyesinde yaşanan bu üst düzey atama Sherman’ın kişisel Linkedin hesabı üzerinden yaptığı duyuru ile birlikte öğrenildi. Popüler şirketin yeni yöneticisi Linkedin üzerinden yaptığı yaptığı açıklamada şöyle konuştu:

“TFT, LoR ve Project L için Küresel Espor Başkanı olarak yeni bir göreve başladığımı duyurmaktan çok heyecanlıyım. Topluluğun yanında espor inşa etme konusunda son derece tutkuluyum ve bu benim en iyilerimden biri olmaya devam edecek. Önceliklerim bu yeni role taşınıyor.”

Riot Games’in yeni yöneticisi merak edilen iki soruyu yanıtladı

TeamFight Tactics, Legends of Runeterra ve Project L’in Global Espor Başkanı Michael Sherman açıklamasında merak edilen iki soruyu da yanıtladı. Kendisinin Riot Games’in geliştirdiği dövüş oyunu olarak bilinen Project L’in de başına getirilmesi ile birlikte projenin yakında çıkacağı iddialarını yanıtlayan Sherman, bu atamanın bu anlama gelmediğini belirtirken, “Şimdilik öncelikli odak noktam TFT esporları. Proje L piyasaya sürülmeye yaklaştıkça daha fazla hızlanmaya başlayacağım.” dedi.

Merak edilen ikinci nokta ise TeamFight Tactics, League of Runeterra ve Project L’in neden bir grup halinde anıldığı oldu. Bu konu hakkında her oyunun kendi benzersiz stratejisini gerektirdiğini söyleyen Sherman, “League of Legends ve VALORANT gibi oyunlar için yaptıklarımızın burada geçerli olacağını düşünmüyoruz, bu yüzden onları kendi gruplarına ayırdık.” şeklinde konuştu.


İlginizi Çekebilir:

OP.GG ile Kore ligi LCK sponsorluk anlaşması imzaladı

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor