Connect with us

LoL

Riot Games dereceli hakkında merak edilenleri cevapladı

Riot’a Sor serisinin yeni bölümü dereceli üzerine oldu.

Riot Games, “Riot’a Sor” serisinin yeni bölümünü paylaştı. Dereceli sistem hakkında birçok soruyu yanıtlayan ekipten SapMagic ve Gorkok cevapları veren isimlerdi. İşte merak edilenler ve verilen cevaplar:

Gelecekte Şampiyonluk Aşaması’nın altına düşsem bile Şampiyonluk Dönüşü sonsuza dek benim olacak mı?

Hayır! Bu cevap yeterli olmuştur sanırım.

Şaka şaka. Şampiyonluk Dönüşü şöyle işliyor: Etkin şekilde Şampiyonluk Aşaması’nda olduğunuz sürece, dönüş efekti sizde kalacak. Sıralamanın zirvesinde yoğun rekabeti teşvik etmek istiyoruz ve derecenizi koruduğunuz sürece sahip olabileceğiniz özel, oyun içi ödüllerin bir hayli teşvik edici olduğunu düşünüyoruz.

Dönüş efektini, geçmişteki derecenize göre veya oyuncular Şampiyonluk Aşaması’na ulaşır ulaşmaz kalıcı olarak vermek de aklımızdan geçti. Her iki seçeneğin de zirveye çıkan oyuncular için harika olacağını düşünüyorduk; ancak bunların sezon sırasındaki rekabeti körüklemede etkili olmayacağına karar verdik. Bu kararın nasıl sonuçları olacağını dört gözle bekliyoruz. İstediğimiz etkinin oluşup oluşmadığını görebilmek adına önümüzdeki yılı yakından takip edeceğiz.

Yeni dereceli sisteminde otomatik doldurma nasıl işleyecek? Herhangi bir değişiklik olacak mı?

Evet! Birkaç değişiklik olacak ve yine evet, otomatik doldurmaya hâlâ ihtiyacımız var. Fakat bu değişiklikler sadece konum derecelerinde etkili olacak. İlk olarak, otomatik doldurduğunuz maçları kazanırsanız asıl konumunuz için bir miktar ilave LP kazanacaksınız. Buradaki amacımız otomatik doldurulan oyunları daha anlamlı bir hale getirmek. İkincisiyse, performansınızı konumunuza göre takip ettiğimiz için otomatik doldurduğunuz maçlar çok daha adil olacak. Basitçe açıklamak gerekirse: Asıl konumunuz orta koridorsa ve size sürekli destek geliyorsa, K/DA Akali MMR’ınıza göre değil destek MMR’ınıza göre eşleştirileceksiniz. Yaz boyunca böyle ayrıntılardanbahsetmiştik ve yakında yine bunlar hakkında konuşacağımızdan emin olabilirsiniz.

Dengeleme ekibi, Sezon Öncesi Dönem ve Sezon Ortası Dönem gibi büyük çaplı değişiklikleri üç mevsimlik sezonla birlikte nasıl dengeleyecek? Üç mevsimlik sezonla nasıl başa çıkacak?

Doğrusu henüz bu soruya verecek kesin bir cevabımız yok. İlk kez bir sezonu mevsimlere ayıracağımız için, planımız bazı şeyler denemek ve geribildirimlerinize göre ayarlamalar yapmak.

Şu anki düşüncelerimiz şöyle: Mevsimler oyuncular için yeni hedefler belirlemek, ödüller kazanmak ya da dereceliye geri dönmek adına getirdiğimiz dönemler olacak. Bizim içinse, oyun üzerinde yapacağımız gerekli değişiklikler için güzel fırsatlar oluşturacak. Tabii ki bu her mevsimde büyük değişiklikler beklemeniz gerektiği anlamına gelmiyor; ancak genel olarak oyunun işleyişini sekteye uğratması mümkün değişiklikleri mevsimin başında, geri kalan küçük değişiklikleri ise mevsimin ilerleyen bölümlerinde getirebileceğiz.

Sezon Öncesi Dönem’i bir sonraki yılın temellerini atmak için önemli bir süreç olarak görmeye devam edeceğiz. Yani en büyük değişiklikleri bu dönemlerde bekleyebilirsiniz.

Önümüzdeki sezon Gümüş’seniz ve ilk mevsim geliştirmesine sahipseniz; ancak ikinci mevsimde Altın’a ulaştıysanız, bütün zırh setiniz gelişecek mi?

Evet! Zırhınız oynadığınız sıradaki güncel derecenizi temsil edecek. Yani Tekli’de Altın ama Esnek’te Gümüş’seniz farklı zırh setleri göreceksiniz.

emre@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


LoL