Connect with us

Riot Games Eski Futbolcuya Para Ödeyecek

Edgar Davids

Eski profesyonel Hollandalı futbolcu Edgar Davids, Riot Games’e açtığı davayı kazandı.

Dönemin başarılı futbolcularından Davids, Riot Games’e karşı imajının ihlal edildiği ve resminin kullanıldığı gerekçesiyle açtığı davada kazanan taraf oldu. Davanın kararında ise yapımcı şirket, eski futbolcuya önemli bir miktarda para ödeyecek.

İmajını çizdiren taraf Riot oldu

Oyunun nişancı şampiyonlarından Lucian’ın Şimşek Santrafor Lucian kostümü, Davids’in iddialarına göre başta gözlük ve saç stili olmak üzere futbolcuya dair ikonik bir görünüme sahip. Bu iddia ilk başta garip gelse de futbolcu ile kostüm görsellerini karşılaştırdığımızda inanılmaz bir benzerlik bulunuyor.

Riot, mahkeme süresince kostümü Davids’i ele almadan bağımsız olarak hazırladıklarını iddia etse de karar sonucu Davids lehine sonuçlandı. Verilen kararda, yapımcı şirketin kostüm satışlarından elde ettiği gelirin büyük miktarını Edgar Davids’e vermesi gerektiği sonucuna varıldı. Futbolcunun başka ülkelerde daha fazla yasal işlem yapıp yapmayacağı henüz bilinmiyor fakat Riot Games’in kostüm konusunda kendi imajını çizdirdiği bir gerçek.

Yedi yıl boyunca laboratuvar ve hemşirelik eğitimi almasına rağmen tercihini tutkusunu yitirmediği eSpor'dan yana kullanan Serkan, en güncel içeriklerini Playerbros takipçileriyle paylaşıyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir