Connect with us

Röportaj

Riot Games Kıdemli İletişim ve Pazarlama Yöneticisi Erdinç İyikul ile konuştuk

Riot Games Kıdemli İletişim ve Pazarlama Yöneticisi Erdinç İyikul ile konuştuk.

Riot Games Kıdemli İletişim ve Pazarlama Yöneticisi Erdinç İyikul ile keyifli bir röportaj gerçekleştirdik. League of Legends’ın geleceğinden Türkiye’deki esporun durumuna kadar birçok ayrıntı bu röportajda sizlerle.

 1. Merhabalar, öncelikle sizinle röportaj yaptığımız için çok mutluyuz. Sizi tanımayanlar için kendinizden biraz bahseder misiniz? Riot Games’teki seruveniniz nasıl başladı ve nasıl devam etti, epey merak ediliyor.
 2. Riot Games Türkiye’nin son dönemde büyük ses getiren Espor Arena projesiyle ilgili neler söyleyebilirsiniz? Espor Arena’nın detayları neler ve bu projeyle neler amaçlanıyor?
 3. Espor Arena’da da tıpkı EU ve NA LCS’de olduğu gibi lig maçlarını da canlı olarak takip edebileceğiz gibi duruyor. Peki ücretlendirme nasıl yapılacak?
 4. Birçok kanalda paylaşılmış Riot Games Türkiye ofisindeki videoları gören üniversite öğrencileri sadece ortamı için dahi sizinle çalışmak istediklerini söylüyorlar. Bu eğlenceli ortamı nasıl sağlıyorsunuz, ofiste bir gününüz nasıl geçiyor?
 5. Peki Riot Games Türkiye’de çalışmak isteyen biri neler yapmalı?
 6. Eminiz birçok vardır ama ofiste yaşadığınız en garip an hangisiydi?
 7. Türkiye’deki ekonomik durumlar göz önüne alındığında oyuncular RP fiyatlarını da sormadan edemiyorlar. RP fiyatlarıyla ilgili herhangi bir düzenleme düşünüyor musunuz?
 8. Riot Games’e ait polar, tişört gibi ürünler euro olarak ödeniyor. İlerleyen dönemde TL’ye geçilmesi gibi bir plan var mı?
 9. Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi’nde gelecek dönem yeni bir sisteme geçiliyor. Bu sistemi bir de sizin ağzınızdan öğrenebilir miyiz? Şampiyonluk Ligi’nde neler değişecek?
 10. Tek masa ve tek kamera ile başlayan sunuculuk günleri şimdi karşılaşma sonrası röportajlardan, analiz masasındaki yorumlara kadar gayet iyi bir hâl aldı. Bu ilerleyişi nereye kadar götürmeyi planlıyorsunuz? Karşılaşma anlatımlarında ve analizlerinde yeni hedef ne?
 11. Geçtiğimiz dönemde Türk oyunculara özel kostümler de görmüştük. Son dönemde sunucumuza özel kostümler göremiyoruz. İlerleyen dönemde de Türkiye sunucusuna özel içerikler görecek miyiz?
 12. League of Legends’ın yayımladığı sinematikler kaliteli bir animasyon filmini andırıyor. İlerleyen dönemde Riot Games’ten bir film projesi görür müyüz?
 13. Dünyada gün geçtikçe büyüyen bir Battle Royale kitlesi bulunuyor. Riot Games bunun için herhangi bir girişimde bulunacak mı?
 14. GameX’te gerçekleştirilen ve Türkiye’nin ilk resmi League of Legends organizasyonu olarak öne çıkan etkinlikte dünya devi Fnatic Türkiye’ye gelmişti. Gelecek planlarınızda offline bir etkinlik için böylesine büyük bir takımı daha Türkiye’ye getirmek var mı?
 15. Worlds bu yıl Kore’de gerçekleşecek. Worlds’ün Türkiye’de oynanması için ne yapılması gerekiyor?
 16. Hatırlayacağınız üzere Mahalle’nin Muhtarları, Ergin ile Gergin gibi birçok özel içeriğiniz vardı. Son dönemde bu içerikleri göremiyoruz. Bu tarz içerikleri neden bitirildi ve yeniden başlamayı düşünülüyor mu?
 17. Dünyada espora yatırım yapan ilk spor kulübü Beşiktaş’tı. Beşiktaş espora yatırım yapacağını sizlere söylediğinde nasıl bir yönlendirme yaptınız? Bu süreç nasıl yönetildi?
 18. Beşiktaş’ın ardından 1907 Fenerbahçe, Galatasaray, Bursaspor gibi takımlarımızın da League of Legends takımları kurduklarını gördük. İlerleyen dönemde tüm ligin bu tarz büyük isimlerle dolacağı ve fanatizmin egemen olacağına yönelik felaket senaryoları çiziliyor. Bu konuyla ilgili ne söyleyebilirsiniz?
 19. Bildiğiniz üzere kısa bir süre önce Türkiye E-Spor Federasyonu kuruldu. Federasyon ile Riot Games ilişkisi nasıl olacak? Görüşmelerde neler konuşuluyor?
 20. Son olarak Playerbros takipçilerine ve sihirdarlara söylemek istediğiniz bir şey var mı? Seve seve iletebiliriz.
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Röportaj