Connect with us

Espor

Riot Games Korona virüse karşı 1.5 milyon dolar bağış yaptı

Riot Games ve şirketin kurucu ortakları korona virüse karşı 1.5 milyon dolarlık bir bağış paketini açıkladılar.

Riot Games Korona virüse karşı 1.5 milyon dolar bağış yaptı

Los Angeles Belediye Başkanı Eric Garcetti, Salı günü düzenlediği basın toplantısında Riot Games kurucu ortakları Brandon Beck ve Marc Merrill’in, Korona virüs yardım hareketlerine yardımcı olmak için 1 milyon doların üzerinde bağışta bulunduklarını açıkladı.

Belediye başkanı tarafından yapılan bu açıklamanın ardından Riot Games tarafından da bir açıklama geldi. 2006’da kurulmuş olan oyun firmasının belirttiğine göre bu bağış hem şirketin kendisi, hem de şirketin kurucuları tarafından yapılmış durumda. 1.5 milyon dolar büyüklüğündeki bağışın 1 milyon dolarını kurucu ortaklar, 500 bin dolarını ise şirket yapmış durumda.

Bu bağışın bir kısmının Los Angeles Gıda Bankası’na, bir kısmı Los Angeles Belediye Başkanı Fonu’na, geri kalan miktar ise Los Angeles bölgesindeki kâr amacı gütmeyen kuruluşlara verileceği belirtildi.

Riot Games’in açıklamasının devamında medikal ekipmanlara da değinildi. Şirket tıbbi ekipmanlar ve hemşire ve doktorların korunması içi kullanılan maske gibi malzemeleri bulma ve tedarik etme konusunda şehre yardımcı olunacağı belirtildi.

Şirket tarafından yapılan açıklamada “Los Angeles her zaman Riot’un evi olmuştur ve Los Angeles başarımızın vazgeçilmez bir parçasıdır ve bu zor zamanda topluluğumuza geri verebildiğimiz için gurur duyuyoruz.” sözleri yer aldı.

Hip Hop, espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Espor