Connect with us

LoL

Riot Games, Samira’ya çıkışından bir gün sonra zayıflatma getirdi!

Riot Games, yeni şampiyon Samira’ya çıkışının sadece bir gün sonrasında zayıflatma getirdi!

Riot Games Samira

Riot Games, yeni şampiyon Samira‘ya çıkışının sadece bir gün sonrasında zayıflatma getirdi!

Oyunun 150.şampiyonu olarak gelen Samira, çıkışının üstünden daha bir saat geçmeden zayıflatıldı. Sadece oyunculara göre değil, geliştirici ekibine göre de çok güçlü olan şampiyona müdahale gecikmedi.

Riot Games geliştirici ekibinin başında bulunan Mark Yetter durumu şu şekilde özetledi:

“Uzun vadede dengeli olacak şampiyonlar çıkartmaya hala kararlıyız. Bazen şansımız yaver gidiyor ve şampiyon gayet dengeli başlıyor. Fakat çoğu zaman erkenden el atmamız gerekiyor. Tahminlerimize ve hedeflerimize göre Samira ilk gününden açık ara güçlü göründü. Biz de hemen müdahale etme kararı aldık.”

Şampiyona anında gelen dengelemeler ise şu şekilde:

  • Taban canı 600‘den 530‘a düşürüldü.
  • Ultisinin toplam hasarı 100-300 (+ toplam saldırı gücünün %600‘ü)’den 0-200 (+ toplam saldırı gücünün %500)’e düşürüldü.

Gelen değişikliklerle şampiyon erken safhada biraz daha kırılgan bir hal alacaktır. Aynı zamanda bekleme süresi olmayan ultisinin de hasarının azalmış olması onu rakiplerin arasına gözü kapalı dalmaktan alıkoyacaktır. Diğer nişancılar gibi daha korunmaya dayalı bir oyun tarzına geçiş yapabilir.

Fakat Aphelios‘ta olduğu gibi Samira’nın da yetenek seti çok güçlü. Genel olarak nişancılar kırılgan özelliklere sahipken Samira’nın bir süre boyunca gelen hiçbir yeteneği yememe gücü bile onu çok farklı ve güçlü kılıyor. E yeteneğini de doğru kullandığınızda belki de oyundaki en mobil şampiyon oluyorsunuz. Ulti hasarına gelen dengeleme onu bir miktar zayıflatacak olsa da hala doğru ellerde rakibine oyunu dar edebilecek potansiyele sahip.

Samira çıkışından bu yana Elmas ve üstü liglerde birden fazla koridorda oynanıp %51 kazanma oranını yakalayabilmiş bir şampiyon. Özellikle W yeteneğinden dolayı tekli koridorlarda da oynanan şampiyon şimdiye kadarki en iyi çıkışı yapan şampiyonlardan biri!

Sizler de Samira hakkındaki görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

VALORANT mobil platformlar için de çıkış yapabilir

Elinden kalem düşmeyen...

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


LoL