Connect with us

LoL

Riot Games, şampiyon seçim ekranında raporlama ve susturma testlerine başlıyor

Riot Games, şampiyon seçim ekranında raporlama ve susturma testlerine başlıyor

Riot Games birkaç hafta önce şampiyon seçim ekranında raporlama ve susturma yetkileri üzerinde çalıştıklarını bildirmişti. Dün yapılan açıklamaya göre bu özellikleri test etmek amacıyla önümüzdeki yamalarda oyuna eklenecek.

Riot Games yaptığı iki yamalık test ile oyunculardan aldıkları geri bildirimlere bakacaklar. Bu geri bildirimler onların daha fazla geliştirme ve güncelleme yapabilmeleri gibi büyük bir görev üstlenecek. Bu test, 10.13 çıktığı sıralarda Kuzey Amerika ve Kore sunucularında başlayacak ve test daha sonra diğer sunuculara da getirilecek. Şampiyon seçiminde, yeni eklenen özellikleri öne çıkaran tek seferlik bir bildirim aldığınızda testin sizin sunucunuzda da başladığını anlayabileceksiniz.

Şampiyon seçim ekranında susturma

Riot, bu testi şampiyon seçiminde oyuncuları susturma özelliğinin hem şampiyon seçimindeki hem de oyun içindeki olumsuz sohbet davranışlarında herhangi bir değişikliğe yol açıp açmadığını görmek için yaptığını belirtti.

Şampiyon seçiminde bir oyuncuyu susturursanız, o oyuncu oyun içinde de susturulacak. Ayrıca bu oyuncuyla başka bir oyunda tekrar eşleştirildiğinizde susturma etkisini koruyacak ancak susturma oyun sonu lobisinde geçerli olmayacak. Riot oyun sonu lobisi için ayrıca, “Eğer oyun sonu lobisinde susturma özelliği, üstünde çalıştığımız diğer testlerden daha önemli olursa ona öncelik vereceğiz.” ifadelerini kullandı.

Şampiyon seçim ekranında raporlama

Riot Games bu testi, şampiyon seçiminde farklı olumsuz davranışların ne sıklıkla meydana geldiğini ve bunların oyun içinde ne tür etkileri olduğunu (kazanma şansı, oyun içi raporların sıklığı vs.) anlamak için  yaptığını söyledi. Şampiyon seçiminde raporlama özelliğimizin ilk hali, ceza sistemlerine bağlı olmayacak.

Bu test sonlandığında, raporlama verilerinden faydalanarak ceza sistemimizde nasıl değişikliklere gidilmesi gerektiği gözden geçirilecek.


Deneyimli ormancı Furkan “Stomaged” Güngör askere gidiyor!

Çocukluğundan beri oyunlarla büyümüş ve üniversitede de dijital oyun tasarımı ve geliştirmeye yönelmiş sıradan biri.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

LoL