Connect with us

Espor

Riot Games Türkiye 2 profesyonel oyuncuya ceza verdi!

Liglerimizden 2 oyuncuya ceza geldi!

Riot Games Türkiye‘den ceza açıklaması geldi. Topluluğun resmi espor sitesi lolespor.com üzerinden yapılan açıklamada, 2 profesyonel oyuncuya ceza verildiği belirtildi. Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi ekiplerinden HWA Gaming’in yedek oyuncusu Reality ile Yükselme Ligi’nden Macro Maniacs’ın yedeği Troop, kural ihlali nedeniyle ceza aldı.

Riot Games Türkiye’nin yaptığı resmi açıklama aşağıdaki gibi oldu:

VFŞL’de HWA GAMING’in yedeği olan Reality’nin ve YL’de MCM’in yedeği olan Troop’un, özellikle son dönemde sergiledikleri davranışlarla eşleşmeli oyunlarda takım arkadaşlarına rahatsızlık verecek davranışlarda bulunduğunu tespit ettik.

EMİR “REALITY” KAYA

Şampiyonluk Ligi ve Yükselme Ligi’nde oynayan oyuncuların sorumlulukları arasında hem sosyal medya gibi halka açık mecralarda ve oyun içi sohbette sportmence davranmaları, hem de geleneksel sporcu ve sportmenlik anlayışıyla örtüşecek şekilde çevrelerine örnek olmaları yer alıyor.

Belirli aralıklarla yaptığımız kontroller sırasında HWA GAMING’in yedek oyuncusu Emir “Reality” Kaya’nın eşleşmeli oyunlarda ağır hakaret içeren ve zaman zaman nefret söylemi seviyesine ulaşan sözlerine rastladık. Oyuncunun bugüne kadar herhangi bir uyarı almamış olması göz önünde bulundurulsa da, Reality’nin profesyonel bir esporcudan beklenmeyecek seviyede ağır hakaret içeren davranışları sebebiyle oyuncunun 6 ay boyunca men edilmesine karar verildi.

Espor Küresel Ceza Listesi’nde belirtilen “Aşırı Derecede Sportmenliğe Aykırı Tutum” maddesini ihlal eden Reality, 10 Ekim 2018 tarihine kadar yani 6 rekabet ayı boyunca hiçbir bölgedeki resmi Riot Games organizasyonlarında oyuncu, koç, menajer, takım sahibi veya Riot Games tarafından tanınan aktif bir resmi görevde takım üyesi olarak bulunamayacak.

Konuyla ilgili kurallar

2018 Resmi Kuralları
9.2.4. Takım yöneticileri ve üyeleri, ırk, ten rengi, etnik, ulusal veya sosyal köken, cinsiyet, dil, din, politik veya diğer görüşler, mali durum, doğum veya diğer durum, cinsel tercih ya da herhangi diğer bir sebepten ötürü bir ülkeyi, kişiyi veya grubu kıracak veya rencide edecek söylemlerde bulunamaz.

Espor Küresel Ceza Listesi

Aşırı Derecede Sportmenliğe Aykırı Tutum. Aşırı derecede uygun olmayan davranışın bir kere sergilenmesi. Örneğin muteber ölüm tehditleri, fiziksel şiddet, aşırı derecede fanatiklik veya kişi veya bir grup kişiye karşı kötü niyetli söylemde bulunmak.

BATUHAN “TROOP” BÜKRÜBAŞ

Rutin kontroller sırasında olumsuz davranışlarını tespit ettiğimiz bir diğer isim MCM’in yedek oyuncusu Troop oldu. Espor Küresel Ceza Listesi’ndeki maddeleri ihlal edecek kadar ağır davranışlar sergilemeyen Troop, daha önce bir ceza almamış olmasına rağmen bu olumsuz davranışları çok sık ve aşırı şekilde tekrarlamasından dolayı 6 hafta boyunca liglerde mücadele edemeyecek.

Troop’un 6 haftalık cezasının başlangıcı VFŞL lig aşamasının ilk haftasıyla olacak ve Troop bu aşamaların başlangıcından itibaren 6 hafta boyunca hiçbir bölgedeki resmi Riot Games organizasyonlarında oyuncu, koç, menajer, takım sahibi veya Riot Games tarafından tanınan aktif bir resmi görevde takım üyesi olarak bulunamayacak.

Konuyla ilgili kurallar

2018 Resmi Kuralları
9.2.4. Takım yöneticileri ve üyeleri, ırk, ten rengi, etnik, ulusal veya sosyal köken, cinsiyet, dil, din, politik veya diğer görüşler, mali durum, doğum veya diğer durum, cinsel tercih ya da herhangi diğer bir sebepten ötürü bir ülkeyi, kişiyi veya grubu kıracak veya rencide edecek söylemlerde bulunamaz.

emre@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor