Connect with us

LoL

Riot Games Türkiye güvenlik önemleri nedeniyle Oxi’yi TBF’ye almayacak

Riot Games Türkiye yayıncı Oxi’yi TBF’ye almayacak. Gelen mail ve detaylar:

League of Legends‘ta Türkiye’nin en iyi takımının belirleneceği Türkiye Büyük Finali‘nde güvenlik önlemleri artıyor. GameX 2018’in tamamlanmasıyla organizasyonun bir bölümünde yaşanan Oxi – Güneş sürtüşmesinin organizasyonun geneline leke sürmesi büyük tepki çekmişti. Riot Games Türkiye bu tarz bir durumun yaşanmaması için güvenlik tedbirleri almaya başladı.

Son olayların ardından kişisel Facebook sayfasından bir paylaşım yapan Kerim Bahadır “Oxi” Şeker, Riot Games Türkiye’nin güvenlik gerekçesiyle TBF’ye girişini yasakladığını açıkladı. Bu açıklamanın güvenlik gerekçesiyle kısmını tırnak işareti içine alan oyuncu, detayları Instagram hesabından paylaştığını belirtti. Ayrıca Riot Games Türkiye’nin bu tedbirden başka TBF için nasıl önlemler aldığı bilinmiyor.

Oxi’nin Riot Games Türkiye’den geldiğini söylediği o mail şöyle:

“Şirketimiz tarafından gerçekleştirilen güvenlik değerlendirmesi çerçevesinde 16.09.2018 tarihinde Ülker Spor Arena alanında gerçekleştirilecek olan League of Legends Türkiye Büyük Finali’ne katılamayacağınızı üzülerek belirtmek isteriz.”

“Bu karar sizin ve etkinlik alanının güvenliğini göz önünde bulundurarak alınmıştır.”

“Bu çerçevede bahsi geçen alana giriş geçekleştiremeyeceğinizi bilgilerinize sunar anlayışınızdan dolayı teşekkür ederiz.”

“Saygılarımızla,”

Güneş – Oxi arasındaki sürtüşmenin YouTube’a yansıyanları ise şöyle:

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KAÇIRMAYIN

LoL