Connect with us

Video Konusu

Riot Games Ülke Müdürü Bora Koçyiğit ile esporu ve LoL’ü konuştuk

Riot Games Ülke Müdürü Bora Koçyiğit ile Türk esporu ve League of Legends üzerine konuştuk.

Riot Games Ülke Müdürü Bora Koçyiğit ile Türk esporu ve League of Legends üzerine konuştuk.

 1. Bora Bey merhabalar, Playerbros ekranlarında sizi gördüğümüz için çok mutluyuz. Öncelikle sizi tanımayanlar için kendinizden bahseder misiniz? Riot Games serüveniniz nasıl başladı?
 2. Kişisel bir soruyla devam edelim. Aktif bir şekilde League of Legends oynuyor musunuz? Liginiz epey merak ediliyor.
 3. Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi yeni döneminde maddi anlamda daha güçlü takımlara merhaba diyecek ve Espor Arena ile daha güzel anlara tanık olacağız. Peki Espor Arena ne durumda, ne zaman bitecek?
 4. Tıpkı LCS sahnesinde olduğu gibi Şampiyonluk Ligi maçları da artık Espor Arena ile hissedilebilecek. Peki giriş ücretleri konusunda herhangi bir değer biçtiniz mi?
 5. Yeni sezonda ligde yer alacak takımları nasıl belirlediniz? Gelişmekte olan espor ekiplerine bilgi olması açısından Riot Games’in istediği takım profilinde nasıl kriterler yer alıyor?
 6. Jhonnie ve Glandal’ın ardından Riot Games Türkiye’nin sunucu problemi yaşamadığı görüldü. Sunucularınızı seçerken neye dikkat ediyorsunuz?
 7. Konu ekibe alımlara gelmişken: Riot Games Türkiye ekibine dahil olmak için neler yapmak gerek? Ekibe alım süreciniz nasıl işliyor?
 8. İşin tamamen içinde olan biri olarak sizce League of Legends’taki en büyük sorun ne ve Riot Games ekibi bu sorunu çözmek için neler yapıyor?
 9. Yıllardır Riot Games’in yeni bir oyun üzerinde çalıştığı iddiaları söyleniyor. İlerleyen dönemde Riot Games imzalı yeni bir oyun görecek miyiz?
 10. Her yıl yeni planlarla birlikte geliyor. Riot Games Türkiye yeni yılda neyi yaparsa “başarılı oldum” diyecek?
 11. Dünyada milyonlarca dolar yatırım alan espor kulüpleri bulunuyor. Türkiye’de de son dönemde birçok önemli yatırım kazandırıldı. Peki 2019’da Türk esporu nereye gidecek?
 12. League of Legends Dünya Şampiyonası’nın önümüzdeki 3 yıl nerelerde gerçekleşeceği açıklandı. Peki üç yılın ardından Türkiye’yi de Worlds’e ev sahipliği yapacak ülkelerden biri olarak görebilir miyiz? Bir de Espor Arena Worlds gibi bir organizasyona uyum sağlayacak gibi bir alan olabilecek mi?
 13. Hazır Worlds demişken, her geçen yıl daha kaliteli oyunculara ev sahipliği yapan Şampiyonluk Ligi, sizce ne zaman Worlds’te yer alacak orta halli ekiplerden biri olacak?
 14. Son olarak takipçilerinize ve Playerbros izleyenlerine söylemek istediğiniz bir şeyler var mı?

emre@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Video Konusu