Connect with us

Espor

Riot Games VALORANT Challengers CIS ligindeki son durumu açıkladı

CIS bölgesine dair beklenen açıklama geldi.

Riot Games VALORANT Challengers CIS ligindeki son durumu açıkladı

Rusya’nın Ukrayna’yı işgali sonrası durdurulan ve bir süredir geleceği merak edilen VALORANT Challengers CIS ligi hakkında beklenen açıklama Riot Games tarafından 9 Aralık Cuma gününün akşam saatlerinde yapıldı.

VALORANT Regional Leagues’in resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamada derinlemesine bir düşünme aşamasının ardından VALORANT Challengers CIS liginin devam etmeyeceği duyuruldu.

Açıklamada belirtilene göre CIS bölgesindeki oyuncular, daha önce olduğu gibi EMEA bölgesinde yerleşik oyuncu gibi transfer olabilecekler. Bu oyuncular VCT ve Challengers turnuvalarına katılım sağlayabilecekler.

VALORANT Challengers CIS ligi hakkındaki bir önceki açıklama

Bu konu hakkındaki son açıklama 27 Ekim’de yapılmıştı. Yapılan açıklamada VALORANT Challengers CIS liginin gelecek yıl geri döneceği haberi paylaşılıp, “Önümüzdeki aylarda EMEA Challengers ligleri için vizyonumuz ve formatlarımız hakkında daha fazla ayrıntı sağlayacağız, gözünüz valorantesports.com’da olsun.” sözlerine yer verilmişti.

VALORANT Challengers CIS ligi hakkında alınan bu karar hakkında sizler ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünden bizler ve diğer okurlarımız ile paylaşmayı unutmayın!


İlginizi Çekebilir:

The Game Awards 2022’de espor dünyasının en iyileri belli oldu

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor