Connect with us

Güncel

VALORANT’ın mobil versiyonu geliyor!

VALORANT’ın baş yapımcısı Anna Donlon, oyunu mobil cihazlara getireceklerini duyurdu!

Riot Games’in birinci şahıs nişancı oyunu VALORANT’ı piyasaya sürmesinin üzerinden bir yıl geçti ve oyun PC pazarında en hızlı yükselen oyunlardan biri haline geldi. Bu başarı nedeniyle Riot Games, VALORANT’ın mobil versiyonu için çalışmalara başlandığını resmen onayladı.

VALORANT’ın baş yapımcısı Anna  “SuperCakes” Donlon mobil cihazlara genişletme planı hakkında ilk olarak şu sözlere yer verdi:

 “Bu ilk yıldaki en önemli hedeflerimizden biri, küresel FPS topluluğunun güvenini ve saygısını kazanmak ve onlara VALORANT’ın her zaman gerçekten değerli bir rekabetçi taktik nişancının temellerini destekleyeceğini kanıtlamaktı. Büyüyen oyuncu topluluğumuzun VALORANT ile yapmaya çalıştığımız şeyi fark ettiğini ve takdir ettiğini görmek , beklediğimizin ötesinde bir şey ve yakında aynı rekabetçi VALORANT deneyimini daha da fazla küresel oyuncuya sunmaktan heyecan duyuyoruz.”

Artan oyuncu tabanı ve rekabet ortamındaki heyecan, şirketin oyunu daha da büyütecek yeni bir girişimi daha zorlamasını sağladı. Riot, dünyanın dört bir yanından ortalama 14 milyondan fazla PC oyuncusunun oynamak için her ay giriş yaptığını açıkladı.

Espor turnuva cephesinde, Esports Charts‘a göre, Reykjavik’teki VCT Master Two, etkinliğin Sentinels ve Fnatic arasındaki büyük finalleri sırasında bir milyondan fazla insanın izlediği belirtilmişti.

Anna Donlon, VALORANT’ın şimdilik konsollar için çıkış yapmasının zor olduğunu ancak mobil platformlar için daha hızlı ve daha kolay bir şekilde çıkış yapabileceğini belirtti.

“Tuhaf bir şekilde, mobil ortama geçişin bizim için biraz daha kolay olduğunu düşünüyorum. Konsol FPS için çok uygun değil, değil mi? Bu tür bir oyun, taktiksel bir nişancı, konsolda kolay değil. Oyun kolunun bunun için sizinle savaştığı bir platformda iyi bir düzeyde rekabetçi dürüstlüğe sahip olmak kolay değil. Ve biz de bunu istemedik. Böylece oyunun mobile daha hızlı ve kolay adapte olacağını düşündük. Tarihleri ​​teyit etmiyoruz, ancak umarım bu, ikinci yılda görebileceğimiz bir şey olabilir.”

VALORANT, Riot Games’in mobil platforma taşıdığı ilk oyun olmayacak. League of Legends , Teamfight Tactics ve Legends of Runeterra gibi popüler oyunların tümü mobil platforma geçişlerinde başarı bulmuştu. Ancak, oyunu farklı bir şekilde dengelemeleri gerekeceğinden, mobilde başarılı bir nişancı oyunu yapmak geliştiriciler için bir hayli zorluk olacak.

Şu anda, mobil oyun pazarında Call of Duty , PUBG ve Garena Free Fire gibi öne çıkan oyunlar haricinde çok fazla birinci şahıs taktik nişancı oyunu bulunmamakta.

Riot, VALORANT’ı mobil olarak yayınlarsa, platform içinde potansiyel gelişim ve mobil espor sektörü için de önemli gelişmeler oyunseverleri bekleyebilir.

Tüm bu gelişmelerin dışında, VALORANT’ın birinci yılına özel, bir ay sürecek olan oyun içi kutlamalar olacağını ve Haziran ayı boyunca, hatıra amaçlı oyuncu kartları ve etkinlik bileti verileceğini de belirtti.

Anna Donlon’un VALORANT’ın mobil versiyonu için yaptığı açıklamalar hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda belirtmeyi unutmayın!


İlginizi Çekebilir:

Wild Rift 2.3 güncellemesi nasıl indirilir?

Her oyun tarzına ilgisi olan, manga ve anime tutkunu. İletişim: uraheramo@outlook.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Güncel