Connect with us

VALORANT

Valorant’ın PS4 ve XBOX ONE platformlara çıkma ihtimali

Riot Games, Valorant’ın PS4 ve XBOX ONE platformlarına çıkabileceğine işaret etti.

Valorant

Riot Games, Valorant‘ın PS4 ve XBOX ONE platformlarına çıkabileceğine işaret etti.

Riot’un yeni oyunu olan Valorant, FPS oyunları marketine hızlı bir giriş yaptı. Riot Games’in yeni oyunu CSGO ve Overwatch gibi diğer popüler FPS oyunları ile karşılaştırıldı, ama Riot’tun son çıkan oyunu bu türün evrilmiş bir örneği diyebiliriz.

RIOT, PS4 VE XBOX ONE OYNANABİLİRLİĞİNİ TEST EDİYOR

Valorant’ın yapımcısı Anna Donlon, Gamespot ile yaptığı bir röportajda: “Şuanda kesin olarak konsol için prototiplere başladık. Bu oyunu oynamak var, bu oyunu tecrübe etmek var ki henüz bu tecrübenin konsol oynanışına tamamen dönüştürülebileceğinden emin değiliz.”

Çapraz platform oyunların kolayca geliştirilemeyeceğinin farkında olan Riot, oyunun rekabetçi kimliğinin aynı kalması için uğraşıyor. İşte bu yüzden Valorant severlerin, oyunun diğer platformlara çıkmasının biraz zaman alacağını ve yakın zamanda beklenti içinde olmamalarını tavsiye ediyoruz.

Call of Duty ve Fortnite‘ın konsol versiyonlarında yer alan Oto-asist mekaniğinin olduğunu biliyoruz. Bu özellik konsol oyuncularına ekstra bir avantaj sağlıyor. Fakat Valorant gibi rekabetçi, her öldürmenin öneminin olduğu bir oyunda Oto-asist mekaniği pek de olumlu geri dönüşler vermeyecektir.

Donlon bunu şöyle açıklıyor: “Bu deneyimi (Oto-asist) bu platformlarda sunabileceğimizi hissedersek, kesinlikle yapacağız, ancak gerçekten Valorant’ın belirli bir oyun türü ve belirli bir deneyim türü olarak kalmasını istiyoruz.

Sonuç olarak Riot, konsol marketine girmek istediğini ve er veya geç bunun gerçekleşeceğine ipucular verdi. Valorant için geçen hafta 1.0 yamasını yayınlandı. Bu yama ile birlikte yeni bir harita, ajan ve bir oyun modu eklendi. Tüm bu gelişmeler iç açıcı olsa da konsol deneyimi için atılması gereken adımların hala fazla olduğu aşikar.

İlginizi çekebilir: VALORANT’ta Phoenix’i ultiden sonra görünmez yapan bir hata bulundu

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


VALORANT