Connect with us

LoL

Riot Games yanlışlıkla 2022 Dünya Şampiyonası’nın yapılacağı şehirleri duyurdu!

2022 Dünya Şampiyonası’nın gerçekleşeceği şehirler sızdırıldı!

Riot Games

Riot Games, yayınladığı bir Youtube videosunda yanlışlıkla 2022 League of Legends Dünya Şampiyonası‘nın yapılacağı şehirleri duyurdu!

Video bu sabah yayınlandı ve yayınlanmasının ardından kısa bir süre sonra gizli video olarak işaretlendi. Fakat takipçilerin heyecanlanması için videonun açıkta kaldığı süre yeterli oldu. Her ne kadar video gizli olarak işaretlenmiş olsa da LoLEsports resmi sayfasında yazı olarak etkinliğin hangi dört şehirde gerçekleşeceği hala yazıyor.

2022 Dünya Şampiyonası önceden de duyurulduğu gibi Amerika‘da gerçekleşecek. Sızdırılan şehirler ise New York, San Francisco, Toronto ve Mexico City! Etkinlik grup aşamasından finallere kadar Amerika’da oynanacak. 2016 yılından beri ilk defa etkinliğe ev sahipliği yapacak ülkenin takipçileri muhtemelenbir hayli heyecanlıdır. Bunun yanı sıra ilk kez Meksika’da bir League of Legends etkinliği de düzenlenmiş olacak!

Riot Games, 2022 Dünya Şampiyonası’nı bir etkinliğin yanı sıra kıta turu olarak tanımlıyor. Ayrıca pandemi dolayısıyla ikli yıldır balon formatında gerçekleştirilen etkinlik, 2022 yılı itibariyle uzun bir aradan sonra farklı şehirlerde gerçekleşecek ilk etkinlik olma özelliğini de taşıyor.

Hatırlayacağınız üzere 2020 Dünya Şampiyonası sadece Şangay‘da düzenlenmişti. Aslında planlanan ise beş şehirlik bir Çin turuydu. 2021 Dünya Şampiyonası da normal şartlarda Şangay, Qingdao, Wuhani Chengdu ve Shenzen‘de yapılacakken pandemi nedeni ile İzlanda‘nın Reykjavik kenti ile sınırlandırılmıştı.

Riot Games, 2022 Dünya Şampiyonası’nın seyircilere açık olup olmayacağını henüz açıklamadı. İlerleyen günlerde pandemi ve şehirlere olan etkileri gözetilerek daha detaylı bilgilendirmeler gelecektir. Şimdilik takipçiler bir sonraki Dünya Şampiyonası’na ufak bir bakış atmakla yetinmek zorunda.


İlginizi Çekebilir!

PUBG Mobile x Arcane iş birliği ile popüler yayıncılar bir araya geldi

8 yaşından beri oyun oynayan, esporla tanıştıktan sonra hayatı değişen bir insan. 10 yıllık League of Legends oyuncusu. Bilgisayar mühendisi.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


LoL