Connect with us

VALORANT

Riot Games’ten 1.07 yamasındaki Sage zayıflatması hakkında açıklama

Sage neden bu kadar ağır bir nerf yedi?

sage

Riot Games’ten rycoux, Reddit’te VALORANT’ın 1.07 yamasında oyuna gelen Sage zayıflatması hakkında bazı açıklamalarda bulundu.

Sage, son yamada büyük bir zayıflatma olarak gündeme oturdu. Tercih oranı rekabetçi maçlarda oldukça yüksek olan gözcünün bu vazgeçilmezliğini biraz kırmak isteyen Riot Games, ajana zayıflatma getirerek istediğini yerine getirdi. Oyuncuların abartılı bulduğu bu güncellemenin yapılma sebebine dair bir açıklama oyunun tasarımcısından geldi. Reddit’te düşüncelerini paylaşan isim, Çinli ajanın neden bu kadar güçsüzleştiğine dair bir açıklama yaptı.

mini, Sangal Esports’un VALORANT takımına transfer oldu

Sage neden nerf yedi?

  • Ajanın ofansif gücü

Rycoux, ajanın bir gözcü olarak saldırıda gereğinden daha çok kullanıldığını, bu yüzden yetenek setinde bazı düzeltmelere gidildiğini belirtti. Duvar yeteneğinin ilk koyulduğu anda daha zayıf olması, Sage’in duvar koyup arkadaşını kaldırma, veya Spike’ı kurarken düşman ateşini kesme gibi kabiliyetlerini güçsüzleştirdi, ajanı daha defansif hale getirdi. Bunun için daha önce ajanın duvar atabileceği mesafe düşürülmüştü.

  • Can basma özelliği

Sevilen gözcünün bir raunt içinde üç kereye kadar can doldurabilmesi de düellocuların kendilerini iyileştirme yeteneğinin özelliğini ortadan kaldırıyordu. Düellocuların kendilerini iyileştirebilmede daha özel hissetmelerini isteyen Riot Games, ajanın E yeteneğini biraz daha güçsüzleştirdi.

  • Karar verme

Oyunun tasarımcısı, ajanın yeteneklerinin kullanılma şeklini biraz daha değiştirmek istediklerini, böylece yüksek seviyedeki oyuncularla alt seviyedeki oyuncuların becerisi arasında gözle görülür bir fark oluşacağını belirtti. Ajanın şu anki halinde yeteneklerin tam olarak yerinde kullanılmadıklarında bile çok güçlü olduklarını, her koşulda işe yaradıklarını belirten yetkili, bu güncellemeyle bile Sage’in yeteneklerinin çok esnek bir şekilde kullanılabileceğini söyledi.

  • Buff gelecek mi?

Rycoux, açıklamalarının sonunda bu sebeplere rağmen ajana gelen güncellemenin biraz ağır olduğunu, bir sonraki yamalarda konunun üzerinde duracaklarını belirtti. Oyundaki dengeler beklendiği gibi ilerlemezse sevilen gözcüye önümüzdeki yamalarda bir güçlendirme gelebilir.

Oyun merakını babasının internet kafesinde edinmiş bir dilbilim öğrencisi. Editörlük yapar.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

VALORANT