Connect with us

Espor

Riot, gelecek ay LoL’e gelecek olan yeni bir Cadı kostüm setini doğruladı.

Rift’e beş yeni cadı geliyor.

Cadı

League of Legends oyuncu kitlesi arasında en popüler olanlardan biri olan Cadı kostüm serisi, gelecek ay birkaç yeni eklemeyi alacak. Cadı kostüm serisi, 11 Ekim’de Akali, Elise, Nami, Nilah ve Syndra için kostümler sunacak.

Kostümler, bugün öğlen saatlerinde yayınlanan bir sinematik fragman ile duyuruldu. Fragman, cadılar “unutulan tanrılar” hakkında ürkütücü bir yazı ve ürkütücü ses yankısı ile tamamlanan bir “kız kardeşlerine” etkileyici bir konuşma yapan Nami tarafından yapılan bir monolog içeriyor.

Cadı kostüm serisi, adından da anlaşılacağı gibi, şampiyonları cadıların bir tarikatına katıldıkları alternatif bir evrende gösterir. Kostüm serisi 2018 yılında tanıtıldığından bu yana onlarca şampiyon, serinin bir parçası olan kostümlere sahip oldu ve popülerliği cadı kostümlerinin büyük ölçüde artmasına izin verdi.

Muhtemelen Nami, Akali, Elise, Nilah ve Syndra’nın Coven kostümleri aynı kırmızı, altın ve mavi renk düzenlerine sahip olacak, kostüm serisinin temalarının çoğu hâlâ kökler, yapraklar ve diğer ormanla ilgili sembollerin çağrışımını yaptığı görülmektedir.

Yeni Coven kostümleri hakkında dikkate değer bir diğer nokta, beş yeni cadının her birinin oldukça rahat oldukları pozisyonlarda oynanabilir olmasıdır ve hepsi aynı anda Summoner’s Rift’te oynanabilir. Yalnızca Akali, yan rolde (üst koridor) oynanması gerekecektir, ancak diğer dört şampiyon, tüm yeni Coven kostümleriyle Rift üzerinde oynamak isterseniz doğal olarak ana pozisyonlarında oynanabilecek.

Coven kostümleri ile birlikte “Eski Tanrı” kostüm serisine bir ek de gelmektedir ve bu seri benzer bir temayı paylaşsa da erkek şampiyonlar için ayrılmıştır. Bu Ekim ayında, Mordekaiser Eski Tanrı kostüm serisine katılacak. 2021’de Malphite, Warwick ve Ivern aslen “Coven” kostümleri alacaklardı, ancak topluluk geri bildirimi bir isim değişikliğine yol açarak Eski Tanrı serisini ortaya çıkardı.

Mordekaiser’ın Eski Tanrı kostümü, oyunun 11 Ekim’de gelecek olan beş Coven kostümüyle birlikte aynı anda piyasaya sürülecek, bu tarih aynı zamanda 13.20 yamasının lansmanı için de geçerli olacaktır.


Gaming İstanbul 2023 bu yıl da oyunseverleri bir araya getirdi

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor