Connect with us

Güncel

Riot ID geçiş planında değişiklik yapıldı

Riot ID’ye geçiş planında yapılan yeni değişiklikler açıklandı.

Riot ID geçiş planında değişiklik yapıldı

Yaklaşık bir ay önce Riot Games, tüm oyunları arasında ortak bir deneyim oluşturmak adına 20 Kasım 2023’te sihirdar adlarını kullanımdan kaldırıp, Riot ID’ye geçiş yapacağını duyurmuştu.

16 Ekim 2023 Pazartesi günü yapılan açıklamada, oyunculara bir ücretsiz Riot ID değiştirme hakkı tanınacağı belirtilirken, bu hak sonrası isim değiştirmek isteyen oyuncuların yaklaşık 10 doların oyun içi muadiline tekabül edecek bir ücret ödeyeceği bilgisi paylaşılmıştı.

Plan değişikliği ile ücretsiz Riot ID değiştirme geldi

17 Kasım 2023 Cuma günü ise Riot Games, yeni bir blog yazısı yayınlayarak Riot ID geçiş planların yapılan değişiklikleri oyuncular ile paylaştı. Blog yazısında dünyanın dört bir yanındaki oyunculardan gelen geri bildirimleri göz önünde bulundurduktan sonra birtakım düzenlemeler yapmaya karar verdikleri dile getirildi.

Belirtilene göre Riot Games tarafından isimlendirme sisteminde iki kere düşünmenizi sağlayacak bir etken olmasını isteniyor. Bu etken daha önce yaklaşık 10 dolar iken planda yapılan değişiklikler sonrası Riot ID değiştirme ücretsiz hale getirilirken bu işlemin yapılması için 90 günlük bir zaman aralığı da getirildi.

Bu 90 gün yani üç aylık sürenin geçtiğimiz yılın verilerine bakarak belirlendiği bilgisi paylaşılırken, aynı oyunda aynı isme sahip oyuncuların endişeleri ile bazı içerik üreticileri ve profesyonel oyuncuların taklitçilere karşı endişelerinden haberdar oldukları ve bulunan çözümler olduğu belirtildi.

Riot ID geçiş planında yapılan bu değişiklikler 20 Kasım 2023 Pazartesi günü itibari ile devreye girmeye başlayacak.

Sizler Riot Games’in attığı bu adım hakkında neler düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer okuyucular ile paylaşmayı unutmayın!


İlginizi Çekebilir: 

2024 yılı Şampiyonluk Ligi’nde yapılacak değişiklikler açıklandı

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Güncel