Connect with us

Espor

Riot, LCS Yapısının Revizyonunu Onayladı!

Önümüzdeki yıl LCS’de bir dizi yeni değişiklik olacak.

Riot

Riot Games , Travis Gafford tarafından hazırlanan bir önceki raporu onaylayarak LCS yapısında önemli değişiklikler yaptığını duyurdu .

Riot, yılın başında 15-31 Ocak tarihleri ​​arasında LCS Lock In adlı üç haftalık yeni bir turnuva ekliyor. Bu yarışma, son LCS sezonundaki en iyi iki takımın grup rakiplerini seçeceği bir grup aşamasıyla başlayacak.

Riot

İlk dört takım, tek bir eleme grubuna yerleştirilecek ve kazanan, seçtiği bir hayır kurumuna 150.000 $ bağışlamış olacak ve ek olarak 50.000 $ kazanacak. Maçın berabere kalması durumunda kazanan, normal sezonun beşinci maçı için de yan seçim alacak.
Daha sonra, 2021 bahar mevsimi 5 Şubat’tan 14 Mart’a kadar sürecek. Üç gün boyunca günde beş maç yapılacak. Friday Night League, Cumartesi ve Pazar yapılacak.
Bahar Mevsimi playoffları yerine NA, Sezon Ortası Hesaplaşması yapacak. Bu sezonun en iyi altı takımını içerecek ve kazanan ilk 2021 LCS şampiyonu olacak ve aynı zamanda MSI için hak kazanacak.

Riot

Takımlar 4 Haziran’dan 1 Ağustos’a kadar yaz mevsimi’nde mücadele edecek ve dokuz hafta boyunca üçlü bir tur turnuvasında karşılaşacaklar. Yıl, takımların birleşik bahar ve yaz normal sezon sonuçlarına göre sıralandığı son yaz mevsimi playoffları ile sona erecek.

Riot

Oyun günü de dahil olmak üzere, birçok takımın bir haftada iki kez oynamaktan kaçınması için yapılan çeşitli ayarlamalar da var.
Bu değişiklikler, her maçın 2021 Dünya Şampiyonası‘nda olası bir rıhtım olarak sayılacağından, her takımın tüm yıl boyunca olabildiğince sıkı rekabet etmesini sağlıyor. Kötü bir sezon Worlds umutları için felaket anlamına gelebileceğinden, bir takımın bahar mevsimi performansına artık çok daha fazla önem verilmektedir.
2021 LCS 15 Ocak Cuma günü başladığında tüm aksiyonu yakalayabilirsiniz.

League of Legends 2020 All Star etkinliği VFŞL takımı açıklandı!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor