Connect with us

Legends of Runeterra

Riot Legends of Runeterra’nın dengeli olmasını istiyor

Riot Games işi ciddiye alıyor

Riot Games oyuncuları şimdiden oldukça heyecanlandıran yeni oyunları Legends of Runeterra hakkında bazı açıklamalarda bulundu.Bu açıklamalardan en dikkat çekeni ise şirketin piyasanın hakimi konumunda olan öteki kart oyunlarının hatalarından kaçınacaklarını ve oyunlarını daima dengeli tutacaklarını açıklaması oldu. Hearthstone, Artifact ve Magic: The Gathering gibi oyunlar özünde çok sınırlı yapılar olmaları nedeniyle bir süre sonra tekrara düşebiliyorlar. Bu sebeple de firmalar oyunları üzerinde ilgi çekebilmek için çeşitli değişikliklere gidiyorlar. Ancak çoğu zaman bu değişiklikler mevcut oyuncuları da oyundan soğutacak şekilde dengesiz olabiliyor.

Baş tasarımcı Steve Rubin‘e göre Legends of Runeterra bu soruna çözüm niteliğinde bir oyun olacak. ”Hem hali hazırda var olan, hem de gelecekteki tüm formatları ve modları yüksek bir standartta dengelemeye kararlıyız” ifadelerini kullanan Rubin tüm oyun modlarında adil ve aynı derecede düzenleme getireceklerini de söyledi. Kartları nerf’lemek yada gözden düşürmekten ziyade farklı planları olduğunu açıklayan Rubin’e göre bir karta nerf gerekse bile kart ve dahil olduğu deste hala oynanabilir olarak kalacak. Legends of Runeterra 2020 yılında bir sonraki beta aşamasına girdiğinde oyun hakkında daha isabetli çıkarımlar yapmamız da mümkün olacak.

5 yaşından beri oyun oynuyor, bunun son birkaç senesinde de oynadığım oyunlar hakkında yazıyorum. Yarı zamanlı öğrenci, tam zamanlı sıradan insan.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KAÇIRMAYIN

Legends of Runeterra