Connect with us

LoL

Riot Games yeni Şampiyon Yol Haritası: Haziran 2020’yi paylaştı!

Riot Games, yeni şampiyonlardan kesitler içeren yol haritasını paylaştı!

League of Legends riot

Riot Games, yeni çıkacak ya da tamamen yenilecek şampiyonların haberini verdiği Şampiyon Yol Haritası adlı yazısının yeni bölümünü yayımladı. Bu gelişim sürecine, aldıkları olumlu geri bildirimler sonucunda artık oyunu oynayan insanları da dahil etmeleri çok hoş bir yaklaşım. Zaten kendileri de bundan bir hayli memnun!

Bu yazıda kısaca yeni şampiyonlar ve yenilemeler için atılacak adımlardan, yakın gelecekte bizlerle olacak üç yeni şampiyondan ve Mundo yenilenmesinden bahsediliyor. Biz sizler için yazıyı mümkün olduğunca anlaşılır şekilde özetleyeceğiz!

Önceden belirtildiği gibi şimdiye kadar on iki farklı şampiyon oynanış ve görsel yenilemeye gitti. Hepsinin de geri dönüşleri gayet olumluydu. 2021‘e kadar artık daha fazla yenileme gelmeyecek. Bunun yerine Riot ekibi yeni şampiyonlara odaklanacak.

Riot, yeni şampiyon çıkarılmasının amacının oyuna farklı oynanış tarzları ve stratejik çeşitlilik sağlamak olduğunu belirtiyor. Aldıkları karar doğrultusunda Riot, bundan sonraki yıllarda, her yıl tüm roller için en az bir şampiyon çıkarmayı hedefliyor.

“Orta koridora iki ve diğer rollerde bir olmak üzere, her yıl en az altı yeni şampiyon çıkarmayı deneyeceğiz.”

Orta koridora iki tane olmasının sebebini de oyunu en çok bu rolde oynamayı seven oyuncu olmasına bağlıyorlar.

Yeni gelecek üç şampiyonun biri ormancı, biri maskeli bir suikastçı ve diğeri de çeşitliliği ön planda olan bir nişancı. Kayn’den itibaren oyuna yeni bir ormancı gelmemişti. Dolayısıyla ilk başta bu yeni ormancının geleceğini düşünebiliriz. Ayırca oyuna gelmeden bir süre önce de haritada bu yeni şampiyon ile ilgili bir kaç gizli detay da bulabiliriz. Bu yazıda, yeni ormancının orta menzilli bir biçici olacağı da duyuruldu. Konsepti ile Zoe‘yi andıran bu şampiyonu merakla bekliyoruz.

Açıklamasından yaptığımız çıkarımlar doğrultusunda rakibi kontrol etmenizi sağlayan bir yeteneği olabilecek maskeli suikatçımız da ormancının hemen ardından oyuna eklenecek. Yine açıklamasına bakarak bir çok çıkarım yapabileceğimiz bu şampiyonu Temmuz‘da gelecek büyük yaz etkinliğinde ormancımızla birlikte biraz da olsa tanıma fırsatı bulacağız.

Yeni gelecek nişancı da Aphelios gibi karmaşık bir oynanışa sahip olacak gibi görünüyor. Farklı yetenek kombinasyonları ile farklı oynanışlara sahip olabilecek bu şampiyon diğerlerinden daha sonra gelecek. Zaten yakın zamanda nişancı pozisyonunda da tercih edilen Senna oyuna dahil edildiğinden dolayı, bu konumun önceliği biraz daha düşük.

Son olarak da yenilecek bir sonraki şampiyon Dr. Mundo olacak. Fakat bu yenileme 2021’den önce gelmeyecek.

Bundan sonra yayımlanacak yol haritasında da iki yeni şampiyon ortaya çıkaracağını ekliyor Riot Games. Bunlardan biri sansasyonel bir büyücü, diğeri de süper tank bir destek şampiyonu olacak.

Yazının orijinal haline buradan ulaşabilir, yeni şampiyonlar hakkında kendi fikirlerinizi üretebilirsiniz. Fikirlerinizi yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın!


VALORANT’ta Cypher ile tüm Bind’ı görmenizi sağlayacak bir hata keşfedildi!

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi aynı zamanda da oyun ve espor sevdalısıyım. Oyun oynamayı ve esporla alakalı tartışmayı, sohbet etmeyi, yazı yazmayı severim.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

LoL