Connect with us

VALORANT

Riot, VALORANT için ajan yasaklama özelliğini düşünmüyor

Riot Games bir süre daha VALORANT’a ajan yasaklama özelliği getirmeyecek!

Valorant yama notları 1.02 riot dereceli

Riot Games‘in 2 Haziran‘da çıkan FPS oyunu VALORANT‘a ajan yasaklama özelliği yakın zamanda gelmeyecek!

VALORANT oyun geliştirici ekibinden Trevor Romleski yeni yayımlanan blogda seçim yasaklama ekranı ile ilgili konuştu. Şimdiki planları arasında seçim ekranında ajan yasaklama olmadığını ve bir süre daha muhtemelen olmayacağını açıkladı.

“Biz takımlardan ve oyunculardan, her ajanın kendine has özelliklerini kullanarak stratejiler yaratmalarını istiyoruz. Bir ajanı yasaklamak bu stratejik derinliği neredeyse tamamen yok edecek ve biz şu an bunu istemiyoruz.”

Riot geliştiricisi yasaklama özelliğinde çıkabilecek başka sorunlardan da bahsetti. Bunların en büyüğünün de bir oyuncunun ana ajanı yasaklandığında performansının düşeceği ve takımına o seviyede yeterli katkı veremeyeceği.

Görece az sayıda ajan olması yasaklama sisteminin önüne geçiyor olabilir. Şu an 11 tane ajanın bulunduğu oyunda 2 tanesinin bile yasaklanması durumunda oyun ciddi anlamda etkilenecektir. Hem yasaklanan ajan, ana ajanı olan oyuncular ciddi anlamda etkilenecek hem de stratejik anlamda oyunun derinliği azalacaktır.

Tüm bunların yanı sıra Riot her sene 6 yeni ajan çıkaracağını da duyurmuştu. Yani iki sene ardından ajan sayısı tam ikiye katlanmış olacak. Bu da önümüzdeki sezonlarda yasaklamanın gelebilmesini sağlayabilir.


Fortnite Yaz Coşkusu etkinliği başlıyor

Elinden kalem düşmeyen...

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


VALORANT