Connect with us

Espor

Riot, Worlds 2022 finalleri için şimdiye kadarki en iddialı açılış törenini hazırladı

Riot, pop kültüründe ikonik bir an yaratmak için geliyor.

RİOT

League of Legends Dünya Şampiyonası finali bu hafta sonu. Kalan iki takım 5 Kasım’da San Francisco’daki Chase Center’da kalabalığın önünde karşı karşıya gelecek. Ancak daha aksiyonun kalbine girmeden önce, League taraftarları evden ve arenadan gelmiş geçmiş en iddialı açılış törenine tanık olacaklar.

Chase Center, Riot Games Esports’un küresel yaratıcı başkanı Carrie Dunn’ın tanımladığı gibi, Organizasyonun “şimdiye kadarki en iddialı sahne inşasını” kapsayacak. 2021’in başlarında seçilen mekan ile Riot, aynı yılın Şubat ayının başlarında 2022 finalleri açılış töreni için fikirler oluşturmaya başladı ve etkinliğe ev sahipliği yapacak ortamı temel alarak sahneyi hazırladı.

Dunn, “Yapımın bir parçası olarak 470.000 pound teçhizatı havaya kaldırıyoruz.” Dunn’a göre bu açılış töreninin amacı, canlı izleyiciler ve evdeki hayranlar için performans boyunca “oldukça şaşırtıcı anlar” yaratmak. Tüm izleyici yelpazesini göz önünde bulunduran Riot, her hayran için özel bir deneyim yarattı.

Oyundaki çeşitli teknolojilerle, performanslar ortaya çıktıkça açılış töreninin ortamı büyük ölçüde değişecektir. Riot, sahnede performans sergileyecek sanatçıları şimdiden açıkladı ve açılış töreninin, seslendirilecek üç şarkının ardından üç perde şeklinde yapılandırılması sürpriz değil.

Dunn, “Üç perdelik sahne şovuna The Call ile başlıyoruz” dedi. “Açılış seremonisi, önümüzdeki on yılın pop kültürünün en ikonik karelerinden biri olmasını umduğumuz bir final anına sahip olacak.”

Riot, açılış törenini üç bölüme ayırarak, sahnede bir bütünlük hissi yaratırken her performansa benzersiz bir şey getirmeyi başardı. Bu benzersiz özellikler, etkinliğin “One&Only” temasını daha da geliştirmeyi amaçlıyor. Riot’un özlemi ve tutkusu, yalnızca “benzeri olmayan” bir gösteri yapmaktı, aynı zamanda “kopyalanamaz, taklit edilemez, gelecek yıllar ile gerçekten karşılaştırılamaz gibi hissettiren” bir gösteri yapmaktı. Dunn’a göre.

Ancak finallerin açılış seremonisi, sahnedeki bir konuda“türünün tek örneği” olmayacak. Yeni tasarlanan Summoner Cup, San Francisco’daki Chase Center’da da ilk kez sahneye çıkacak. Açılış töreni, Riot’un yeni kupayı halka tam olarak tanıtması ve anılar oluşturmaya başlaması için mükemmel bir fırsat olacak.

Açılış töreni, Dünya Şampiyonası yolculuğunda çok önemli bir andır çünkü rekabetin en önemli maçı için beklenti yaratır ve heyecanı artırır. Aynı zamanda yüzlerce insanın bir buçuk yıldan fazla bir süredir “gerçekten çok çalıştığı” bir an. Sonuç olarak, açılış töreni hem hayranlar hem de Riotçular için yılın önemli bir parçası ve bu yıl Riot, hayranları arenada ve evde yıldızlara taşıyacak “özel bir şey” sunmak istiyor.

Intel ESL Türkiye CS:GO Şampiyonası 7 Kasım’da başlıyor!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor