Connect with us

Espor

Rogu, Kanani olayları için bir açıklama daha yaptı

Kanani olayları için bir açıklama daha yapan Rogu, takım sahibiyle yaptığı konuşmadan bahsetti ve olayların “farklı bir bakış açısı”nı sundu.

Rogu, kısa bir süre önce yaptığı yayınında bir dönem beraber oynadığı Kanani‘nin takım sahibinden dayak yediğini iddia etmişti. Bugün bir yayın daha yapan oyuncu, takım sahibiyle yaptığı konuşmadan bahsetti. Yaklaşık yarım saatlik bir yayın yapan Rogu, yaşanan olaylar için farklı bir bakış açısı sunduğunu söyledi.

“Öğlen takım sahibi aradı.”

“Dün birtakım olaylardan bahsettim. İşte takım sahibinin oyuncuyu dövme muhabbeti. Biraz da gaza gelerek anlattım. Dünden beri sürekli huzursuzum. Çünkü üzerimde baskı var. Düzgün uyuyamıyorum bile. Yani bayılacak gibi olursunuz, yatağa yatarsınız ama uyuyamazsınız ya, öyleyim dünden beri.”

“Öğlen telefonum çaldı, uyandım. İşte takım sahibi aradı. Ondan önce de bayağı bir aramış da duymamışım, her neyse. Açtım telefonu, dedim ‘abi keyifler nasıl?’ falan konuştuk. Dünkü yayınımda olayları kendi gözümden, espor camiasında konuşulduğu gibi anlattım. Zaten belirtmiştim, ben olaylara birinci gözden şahit olmadım. Konuşulduğu gibi, bildiğim gibi anlattım.”

“Kanani oturma iznini kaybetmiş”

“Takım sahibiyle konuşmamızda olayları bana farklı şekilde anlattı. Adam telefonda dedi ki bana ‘Biz Kanani’yi aldıktan sonra takım ligden düşmeye çok yakındı, düşmedik. Split bitti, mevsim bitti, her neyse; ondan sonra herkes evlerine dağıldı.’ Kanani’nin kendi evine dönememesinin nedeni oturma iznini kaybetmesiymiş. Oturma iznini kaybettiği için adam [Kanani] evine dönememiş, kalacak yeri de olmadığı için takım sahibi ona şöyle bir teklif yapmış: ‘İstersen seni otelde ağırlayalım ya da gel kafede sana bilgisayar verelim, takıl’. Adam da otelde bilgisayarım yok, sıkılırım diye düşünüp internet kafede takılmaya başlamış. Ona da bir oda vermişler; bilgisayarı, kanepesi vs.”

“3-4 kere konsolosluğa gitmişler oturma izni olaylarını halletmek için. Aradan bir ay falan zaman geçmiş, her şey tamamken, gitmeden önce son kez para muhabbeti yapılmış. Kanani alması gereken bir miktar para olduğunu düşünürken, takım sahibi de ona daha önce avans olarak verdiğini iddia etmiş, ortada alacağı para olmadığını söylemiş. Sonra bunlar kendi aralarında anlamamışlar, çünkü yabancı dil problemi. Araya başkaları girmiş işte, çevirmen. Yine telefondaki konuşmalar, yanlış anlaşılmanın üstüne yanlış anlaşılmayla olaylar olaylar…”

“Ben sadece benim gözümden olayın nasıl göründüğünü anlattım.”

“Bunları paylaşmak istedim. Çünkü buraya kadar olan kısmı ben bilmiyordum. Ben sadece benim gözümden olayın nasıl göründüğünü anlattım, bu da olayın farklı bir bakış açısı. Ben kimseyi suçlamaya, karalamaya çalışmıyorum. Sadece işin içinde şiddet olduğu için -hoşuma gitmeyen bir durum- onu anlattım. Geri dönüşü beklediğimden daha sert oldu açıkçası. Olayları biliyorsunuz işte. Ben sizi kimseye yönlendirmiyorum ya da gidip beni ya da herhangi bir insanı linç etmeyin, milletin üstüne gitmeyin. Olayları anlattım, herkes yine inanmak istediği şeye inanacak. Çünkü ben burada gelip söylediğim şeylerle kimsenin düşüncesini değiştiremem zaten.”

“Bugünden sonra bu konuyla ilgili sorulara cevap vermeyeceğim. Bu konu hakkında konuşmayacağım. Çünkü fena darlandım. Bir gündür nefes alamıyorum, daha fazla koşmayacağım işin içinde. Zaten kimseye açıklama yapmak zorunda değilim, her şey konuşuldu bitti. Çoğu kişi biliyordu zaten olayları.”

“Artık benden çıktı konu.”

“Artık, dediğim gibi, benden çıktı konu. Ben ilgilenmiyorum. Yine söylediklerimin arkasındayım. Neden bu kadar dert ettim? Çünkü telefonum susmuyor. Sürekli başka takım sahipleri olsun, insanlar olsun, birileri bir şeylerin peşinde. Sürekli baskı var üzerimde. O yüzden keyfim yerinde değil.”

Rogu’nun açıklamalarının tamamını buradan izleyebilirsiniz:

www.twitch.tv’de Roguu’den Kumar iptal izleyici oyunları yapıyoruz | !instagram !discord’i izleyin

emre@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor