Connect with us

Espor

Rogu: “Kanani takım sahibinden dayak yedi”

Rogu bir yayınında eski takım arkadaşı Kanani’nin takım sahibinden dayak yediğinden bahsetti.

Rogu, Kanani olaylarından bahsetti. Profesyonel espor kariyerini noktalayan ve Twitch üzerinden yayınlarına başlayan Burak “Rogu” Eryol, espor anılarını anlatmaya devam ediyor. İlerleyen dönemde bir “ifşa yayını” yapacağını ve sektördeki birçok şeyi açıklayacağını söyleyen yayıncı, son yayınında Lamine-Lounis “Kanani” Khouani’nin bir dönemki takım sahibinden dayak yediğini iddia etti.

Rogu bu konuyla ilgili bir açıklama daha yaptı. Son açıklamalara buradan ulaşabilirsiniz.

2015 döneminde Oyun Hizmetleri’nde yer alan Rogu, bu takımda Kanani ile birlikte oynamıştı. Her ne kadar konuşmasının başında takım ismi vermese de olayları anlattıktan sonra bahsettiği takım açığa çıkan Rogu, “Mesela o şu an, o Oyun Hizmetleri sahibi gelip bana kinlenebilir” diyerek takım adını da vermiş oldu. Yayıncı, ayrıca, ileride yapabileceği anlaşmaların bu açıklamaları nedeniyle olumsuz sonuçlanabileceğinden bahsetti.

“Çocuğun omzuna, sırtına iki kere falan vurmuş.”

Kanani için “Yetim bir arkadaşımız. Almanya’dan geldi. Çocuğun annesi, babası yok.” bilgilerini veren Rogu yaşanan olaylardan şu sözleriyle bahsetti: “Kanani’yle bir konu hakkında konuşuyorlar, tartışıyorlar ama [takım sahibinin] İngilizcesi yetmediği için Immortoru telefonla çevirmenlik yapıyor. O sıra konuşmada takım sahibi bir şeyleri yanlış anlıyor. Kendi söylediği şeye “no, no, no” dedi diye yanlış anlayıp çocuğun omzuna, sırtına iki kere falan vurmuş. Çocuk da korkmuş, şaşırmış, ağlamış.”

“Düşünsene; ailen yok, yetimsin. League of Legends senin işin. İşin için atlayıp Türkiye’ye geliyorsun. Türkiye’de adam sana şiddet uyguluyor, fiziksel şiddet. Ne kadar çok korkarsın? Çünkü bir güvencen yok. Adam seni alıp kapı dışarı atsa, gidip sığınacak bir yerin yok. Ha, çocuk çok kanserdi; gerçekten dayak atılmayı hak ediyordu ama ne olursa olsun şiddet uygulamaman lazım. Ne sözlü ne fiziksel şiddete çok karşıyım.”

“Parasını kestiler.”

“Adamın zaten durumu yok. Takım yedinci oldu diye parasını kestiler. Adam gidip arkadaşlarına [bu olayları] sağda solda anlattı. Takım sahibi ‘Bunlar duyulursa benim adım kötüye çıkar’ diye düşünüp çocuğu susturmaya yönelik şöyle bir hareket yaptılar: Hava alanında çocuğa demişler ki ‘Bizle güzel bir fotoğraf çekil, böyle gülümseyerek, aramızda hiç sorun yokmuş gibi. Yoksa senin uçak biletini almayız.’ diye tehdit etmişler adamı. Adam da ne yapsın, gariban. Kabul etmiş, hava alanında gülümseyerek fotoğraf çekilmiş.”

Rogu’nun bahsettiği fotoğraf. Fotoğrafın kaynağı: Multiplayer

“Dayak yemişken…”

“Gittiği zaman Reddit’te post falan açtı. Bu olay konuşuldu, gündemdeydi kısa bir süreliğine. Sonra adam Almanya’da bir takıma gidemediği için, para kazanması gerektiğinden, tekrardan Türkiye’de bir takımda oynama kararı aldı. Türkiye’de bir takımla anlaştı ama önceki takımla hala anlaşması olduğu için takım izin vermiyordu gelip oynamasına. Sonra adam, şöyle bir teklifte bulundu Kanani’ye: ‘Sen bütün suçu üzerine alırsan, gelip oynamana izin veririz. Yoksa sözleşmeni ne olursa olsun salmayız. Seni satmayız da, oynatmayız da, sözleşmen bitene kadar oturur, hiçbir takımda oynayamazsın’. Adam da gariban olduğu için, kabul etmek zorunda olduğu için bunu, haklıyken, dayak yemişken, çıkıp oraya ‘Olaylar öyle değildi, ben abarttım’ gibi bir post attı ve gelip sonradan oynamaya devam etti.”

Kanani’nin Reddit’te açtığı post silinmişti.

Rogu’nun bu açıklamaları Türk espor dünyasında ve Twitch tarafında oldukça konuşuldu. İlerleyen dönemde bu konularda daha fazla açıklama yapacağının sinyallerini veren Rogu, yakın dönemde bir “ifşa yayını” da yapabileceğinin altını çizdi.

Rogu’nun bu açıklamaları yaptığı yayının tekrarını buradan izleyebilirsiniz:

www.twitch.tv’de Roguu’den Kumar öncesi sağ sol | !instagram !discord’i izleyin

emre@playerbros.com

2 Yorum

2 Comments

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor