Connect with us

Espor

Rogue, BrokenBlade’li Schalke 04’ü perişan etti

Rogue, LEC’in tepesinde hala G2 ile berabere.

Rogue

Üç hafta önce Schalke 04, Rogue’a 2021 LEC sezonundaki ilk mağlubiyetini tattırmıştı. Ancak bugün, 35 dakikalık ikna edici bir zaferle Rogue durumu eşitledi.

Bu iki League of Legends takımı, zıt yörüngelerde oyuna geldi. Bugünkü karşılaşmandan önce Rogue, son beş maçından dördünü kazanmıştı. Öte yandan Schalke, Spring Split’in altıncı haftasında dört maçlık bir mağlubiyet serisindeydi. Takım, ninjaları üzdükleri üçüncü haftadan beri zaferi tatmamıştı.

Bugünün maçında dökülen ilk kan, Trymbi ve Abbedagge’in  kendilerini oyunun sadece yedinci dakikasında üst taraftaki mavi güçlendirmeye yakın bir çatışmada bulmasıyla başladı. Nadir bir manevrada, her iki oyuncu da flaşlarında başarısız oldu ve takım erkenden bire bir takasla uzaklaştı.

15. dakikaya kadar, iki takım vadi üstünde karşılıklı sekiz öldürme yaptılar. Ancak kendilerini oyunun ortasına doğru çıkmaz bir beraberlik içinde buldular.

İki takım, Schalke ve Rogue karşılıklı takaslar ve oyunu uzatmak için birkaç hedef ve öldürme yakalayarak, sonraki 15 dakika boyunca kendilerini göreceli bir çıkmazda buldular. Ancak Inspired, Schalke’ın alt koridoru Neon ve Limit ikilisini yok etmek için karanlıktan ortaya çıkıp ikisini adeta patlattıktan sonra takım yönlerini Baron’a çevirdi ve oyunu sona erdirebilecek potansiyel bir takım savaşı aramaya başladı.

Ancak LEC yayınına göre, bir takım savaşına başlarken, Schalke 04 tarafındaki bir “donanım sorununun” neden olduğu 10 dakikalık bir duraklama ile tüm ivme onlardan sıyrıldı.

Oyun tekrar başladığında, iki takım hemen gaza bastı ve orta şeritte bir savaş çıktı. Savaş son derece beslenen Rogue’un lehine dörde bir zaferle sonuçlandı. Bu savaş oyunun sonucunu belirleyen savaş oldu.

Bu galibiyetle Rogue, G2 Esports ile birlikte LEC’de birinciliği için beraberliği korudu. Her iki birinci takımda da 10-2 skora sahip. Schalke, art arda beşinci mağlubiyetinden sonra şimdi 5-7’lik skor ile bekliyor.

XFlow Esports yeni FIFA21 oyuncusunu taraftarlarına duyurdu

FIBA Twitch ile anlaştı!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor