Connect with us

Espor

Rogue, LEC 2022 Bahar Mevsimi Finali’ne yükselen ilk takım oldu!

LEC 2022 Bahar Mevsimi’nin ilk finalisti Rogue!

Rogue, LEC 2022 Bahar Mevsimi Finali'ne yükselen ilk takım oldu!

Avrupa ligi LEC’de 2022 Bahar Mevsimi’nin ilk finalisti belli oldu. Normal sezonu lider tamamlayan Rogue ekibi kazananlar grubu yarı finalinde Fnatic’e karşı 2-0’dan geri dönerek 3-2 seriden galip ayrıldı ve büyük finale yükselen ilk takım oldu. Fnatic ise kaybedenler grubuna düşerek Misfits Gaming vs G2 serisinin kazananını beklemeye başladı. Bahar Mevsimi’nin sürpriz takımı Rogue daha önce birçok kez denediği fakat ulaşamadığı LEC kupasına yalnızca bir seri uzaklıkta.

Rogue vs Fnatic

Seriye 2-0 önde başlayan Fnatic, büyük finale yükselmek için önemli bir avantaj elde etmişti. Üçüncü maçtan itibaren rakibini hafife almaya başlayan Fnatic, yaptığı hatanın farkına varamadan seriden mağlup ayrıldı. Dördüncü ve beşinci maçta Rogue’un en rahat ettiği Sylas, Rakan ve Aphelios seçimlerine karşı önlem almayan Fnatic, Twisted Fate ve Viego üzerinde ısrarcı kalınca reverse sweep’e engel olamadı. Razork ve Humanoid’i baskı altına alarak kendileri için çalışan formulü istikrarlı bir şekilde uygulayan Rogue ekibi final biletini söke söke aldı.

Fnatic’in bir şansı daha olacak

Rogue karşısında alınan hayal kırıklığı mağlubiyetin ardından kaybedenler grubuna düşen Fnatic adına finale yükselmek için bir şans daha olacak. Bu akşam oynanacak Misfits Gaming vs G2 serisinin kazananı ile karşılacak olan Fnatic, seriden galip ayrıldığı takdirde Rogue ile finalde karşılaşabilecek. Fnatic, daha önce kazananlar grubu ilk tur serisinde G2’yu 3-1 mağlup etmişti. Misfits Gaming ile karşılaştıkları iki normal sezon mücadelesinin birinden mağlup ayrılan Fnatic her iki rakibe karşı da favori olacak.

Rogue tarafında ise bahar mevsimi şuana kadar beklentilerin bir hayli üzerinde devam ediyor. Inspired ve Hans Sama’yı kaybettikten sonra yerlerini Malrang ve Comp ile dolduran Rogue ekibi şampiyonluğun bir numaralı favorisi haline geldi. MSI 2022‘de LEC‘i temsil etmeye yalnızca bir seri uzaklıkta olan Rogue’un 10 Nisan tarihinde oynanacak final serisine hazırlanmak için yeterince vakti olacak.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor