Connect with us

LoL

LPL ekibi Rogue Warriors’ın ormancısı WeiYan’a şike iddiaları!

Rogue Warriors ormancısı WeiYan’a şike suçlamaları!

weiyan

Çin Ligi LPL takımı olan Rogue Warriors, ormancıları Wang “WeiYan” Xiang‘ın şike yaptığı haberini yayınladı.

ESPN‘in çevirisine göre Rogue Warriors, eski ormancıları LPL 2020 Bahar Mevsimi‘nde takımın disiplinini ve kurallarını hiçe sayan hareketlerde bulundu. Bu da takımın, WeiYan tarafından bazı oyunlarda kötü etkilendiğini bize söylüyor. RW yetkilileri şunları da ekledi:

“Bir yıl boyunca süren hatırlatmalar ve uyarılardan sonra bile bazıları bunları görmezden gelmeye ve sonuçlarını bildiği halde yapmaya devam ettiler. Bundan sonra takım içerisinde daha derin araştırmalar yapacağız ve adı buna karışmış herkes için gerekeni en doğru şekilde yapacağız.  Söz veriyoruz.”

İlginizi Çekebilir: LEC 2020 Bahar Mevsimi Playofflarında Wukong oynanmayacak

Çin sosyal medya sitelerinden olan Weibo‘dan da bu konu ile alakalı, kimliği gizli bir paylaşım da geldi. Paylaşımdaki ekran görüntülerinde ise WeiYan, Dominus Esports ile Victory Five arasında geçecek mücadele için şike yapmak hakkında konuşuyor. Gönderiye buradan ulaşabilirsiniz.

WeiYan, takıma ikinci hafta katılmış ve 2.3 KDA oranlı, %74 skor katkılı ormancı Chen “Haro” Wen-Lin‘i yedek bırakmıştı.

Sıralamada alt takımların arasında bulunan Rogue Warriors, belki de bu yaşadığı sorunlar nedeni ile bu kadar düşük performans sergiledi. Takımda bir kişinin bile bu tarz olaylara karışmış olması tüm takımın moralini alt üst etmiştir. Bu kadar kayıptan sonra takımın toparlayıp toparlayamayacağını beraber izleyip göreceğiz.

Clash erkenden geri dönüyor!

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi aynı zamanda da oyun ve espor sevdalısıyım. Oyun oynamayı ve esporla alakalı tartışmayı, sohbet etmeyi, yazı yazmayı severim.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KAÇIRMAYIN

LoL