Connect with us

Video Konusu

Royal Youth kadrosunu anlatıyoruz! Kısaca Şampiyonluk Ligi #1: Royal Youth

Yeni sezonun başlamasına kısa bir süre kala, Playerbros farkıyla kadrosunu tamamlayan takımlara yakından bakmaya ne dersiniz? Serinin ilk videosunda konuğumuz Royal Youth!

Yeni sezonun başlamasına kısa bir süre kala, Playerbros farkıyla kadrosunu tamamlayan takımlara yakından bakmaya ne dersiniz?

Yeni sezon yaklaştıkça takımlar da kadrolarını tamamlamaya başladı. İlgi çekici ve flaş transferlerin de yaşandığı bu dönemde yeni video serimiz ile takımların tamamlanmış kadrolarına bakacağız. İlk videomuzda inceleyeceğimiz takımsa Royal Youth. İyi seyirler!

Geçtiğimiz sezon Türkiye Büyük Finali’ne kalmayı başaran ve finalde SuperMassive yenilerek Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi’ni 2. sırada tamamlayan Royal Youth, bu senenin de iddialı takımlarından biri olmak istiyor. Kadrosunda üç Türk oyuncu bulunduran ekip, iki tane de yabancı yıldızla anlaştı.

Yeni sezonda takımın üst koridorunda Türk espor sahnesinin tanınan isimlerinden İrfan Berk “Armut” Tükek oynayacak. 1998 yılında dünyaya gelen Armut, espor hayatına BPI takımıyla merhaba dedi. Ardından NumberOne ekibiyle resmi maçlarına çıkan üst koridor, takımıyla beraber 2016 Yaz Mevsimi Finalleri’nde 4. oldu. Daha sonra HWA Gaming’e transfer olan Armut, kariyerindeki ilk şampiyonluğu burada yaşadı. 2017 Yaz Mevsimi’nde finalde Beşiktaş’ı 3-0’lık bir skor ile yenerek şampiyonluk yaşadıktan sonra takımın en önemli oyuncularından biri olarak geçtiğimiz sezona kadar HWA Gaming bünyesinde kaldı. Ancak yeni sezon öncesi Royal Youth üst koridor oyuncusu Broken Blade’in TSM’e transfer olmasının ardından Royal Youth kadrosuna katıldı.

Takımın ormancı rolünde ise Can “Closer” Çelik oynayacak. Üst koridor oyuncusu Armut gibi 20 yaşında olan genç isim, kariyerinde birçok kez Royal Youth forması giymişti. Mevsim turnuvaları aralarında zaman zaman takım değiştiren Closer profesyonel espor hayatına Royal Youth ile merhaba dedi. Beşiktaş Esports forması da giyen Royal Youth’un kıdemli ormancısı Closer, takımıyla beraber Rift Rivals 2018 etkinliğine de katıldı ve ligimizi şampiyon yaptılar. Closer geçtiğimiz sezondan yarım kalan işlerini tamamlamak için yeni sezonda da Royal Youth dedi.

Takımın en deneyimli oyuncusu orta koridorda mücadele edecek olan GBM. 24 yaşındaki deneyimli oyuncu 2013 yılında merhaba dediği espor kariyerinde Jin Air Green Wings, NRG Esports, Team Vitality ve eUnited gibi önemli takımların da formasını giydi. 2017’de ligimize gelen GBM, tecrübesiyle ve çalışkanlığıyla SuperMassive’in başarısında önemli bir rol oynadı. TBF şampiyonluğunun ardından SuperMassive ile Dünya Şampiyonası’na giden deneyimli oyuncu, bu dönemde istenilen performansından biraz uzak olduğu için takımdan ayrıldı. Yeni sezonda tekrar TCL’de yer alacak olan GBM’i Royal Youth formasıyla göreceğiz.

Profesyonel arenanın tecrübeli isimlerinden Pilot’u bu sene Royal Youth alt koridorunda nişancı rolüyle göreceğiz. 23 yaşındaki deneyimli isim LCK’in tanınan isimlerinden biri. Jin Air Green Wings, Paris Saint-Germain ve MVP gibi önemli takımların da formasını giyen isim, uzun süre LCK’de mücadele etti. En son MVP forması giyen deneyimli isim, LCK 2018 Yaz Mevsimi’nde takımıyla beraber 9. sırada yer aldı. Deneyimli bir nişancı olan Pilot’u bu sene Royal Youth formasıyla izleyeceğiz.

Son olarak takımın destek oyuncusu, Türk LoL topluluğunun sevilen ismi ve yaptığı agresif destek oyunlarıyla herkesi kendine hayran bırakan Dumbledoge’un kariyerine bakalım. Nilüfer BelediyeEspor takımında oynarken keşfedilen ve ardından ANT ile tanınmaya başlanan Dumbledoge, TCL’in en önemli takımlarında oynadı. AHEC, Beşiktaş Esports ve SuperMassive kadrolarında yer alan deneyimli destek oyuncusu, son olarak Royal Youth forması giymişti. Destek şampiyonlarıyla yaptığı agresif oyunları ve Bard, Thresh ve Morgana gibi yakalama özelliği bulunan şampiyonlarla en zor rakibi yakalaması ile herkesi kendine hayran bırakan Dumbledodge, Türk LoL Topluluğu tarafından Faker’ı öldüren isim olarak da biliniyor. Dumbledoge bu sene de Royal Youth’un başarısı için elinden geleni yapacak.

Yeni serimizde kadrosunu tamamlayan takımların kadrosundaki oyuncuların kariyerlerine kısaca bir göz attık. Umarız beğenirsiniz. Hoşça kalın!

Çocuk yaşta espor haberleri yazmaya ve espor etkinlikleri yönetmeye başlamış bir espor tutkunu. Ayrıca sıkı bir Göztepe taraftarı!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Video Konusu