Connect with us

FIFA

Rus takımları FIFA 23’te de olmayacak!

FIFA 23 yaklaşırken oyun hakkında yeni detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor.

Rus takımları FIFA 23'te de olmayacak!

FIFA 23 hakkında bilmeniz gereken detayları geçtiğimiz günlerde ekibimizden Berat Özkan sizlere aktarmıştı. Sevilen spor oyununun yeni versiyonu için yeni bilgiler geride bıraktığımız gün ortaya çıktı. Son haberlere göre Rus takımları FIFA 2023’te de yer almayacak.

Eurogamer.net’ten Wesley Yin-Poole ve Keith Stuart’ın 21 Temmuz Perşembe günü yayınladıkları haberde belirtilene göre 24 Şubat 2022’de başlayan Rusya’nın Ukrayna’yı işgali nedeniyle Electronic Arts tarafından FIFA 22’den çıkartılan Rus takımlarına yeni sürüm olan FIFA 23’te de yer verilmeyecek.

Electronic Arts tarafından Eurogamer’a yapılan açıklamada “EA Sports, Ukrayna halkıyla dayanışma içinde ve futbol dünyasındaki pek çok ses gibi barış ve Ukrayna’nın işgaline son verilmesi çağrısında bulunuyor” sözlerinin yer aldığı bilgisi aktarılırken, alınan karar “FIFA ve UEFA’daki ortaklarımız doğrultusunda EA Sports, FIFA 23’e Rus milli takımını veya Rus kulüplerini dahil etmeyecek.” şeklinde açıklandı.

FIFA 23 için bekleyiş sürüyor

Kemik kitlesi tarafından merakla beklenen FIFA 23 için çıkış tarihi gün geçtikçe yaklaşıyor. 1 Ekim 2022 tarihinde piyasaya sürülmesi ile birlikte Xbox One, Xbox Series, Playstation 4, Playstation 5, Nintendo Switch, Stadia ve PC platformlarında oyuncular ile buluşacak olan oyunun ön sipariş dönemi devam ediyor.

22 Temmuz Cuma günü itibari ile oyunun standart sürümünü Steam üzerinden 699,99 TL’ye satın alabilirken, FIFA 23 Ultimate Edition’ı 899,99 TL’lik bir fiyat etiketi ile birlikte satın alabiliyorsunuz.

Oyunun 20 Temmuz tarihinde yayınlanan fragmanını aşağıda izleyebilirsiniz.

Oyun dünyasında Rusya karşısında alınan bu kararlar hakkında sizler ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer okurlar ile paylaşmayı unutmayın!


İlginizi Çekebilir:

FIFA 23 hakkında bilmeniz gereken tüm detaylar

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


FIFA