Connect with us

Espor

S2G Esports oyuncusu RipSevinnn saldırıya uğradığını açıkladı!

S2G Esports PUBG Mobile oyuncusu Anıl “RipSevinnn” Güven, başka bir esporcu tarafından saldırıya uğradığını iddia etti.

S2G Esports oyuncusu RipSevinnn saldırıya uğradığını açıkladı!

S2G Esports PUBG Mobile oyuncularından biri olan Anıl “RipSevinnn” Güven, 13 Nisan Çarşamba gününün akşam saatlerinde yaptığı açıklama ile gündeme oturdu. Güven, yaptığı açıklamada başka bir esporcu tarafından saldırıya uğradığını iddia etti.

Instagram hesabı üzerinden paylaştığı hikayede Anıl “RipSevinnn” Güven, halı sahadan çıktıktan sonra yürüdüğünü ve bir kişinin kendisine “gelir misin” diye seslendiğini belirtirken, şöyle devam etti:

“Ben de hayırdır sen kimsin neden seninle geleyim dedim ve bir şey söylemedi bakıştık. Arkadaşlarıma doğru dönerken elindeki keskin bir şeyle suratıma vurdu ve o an Dokunma direkt yanıma koştu dur suratın çok fena kanıyor diyerek.”

RipSevinnn: “Dudağımın üstü delinmişti”

Kendisine saldıran kişinin kendisini tutarak içeriye götürdüğünü ve akan kanı durdurmaya çalıştığını söyleyen RipSevinnn, yaptığı açıklamayı “Beni tutup içeri götürdü kanı durdurmaya çalışıyorduk. Sonra çocuklar yanımıza geldi vuran kişinin Surreal Alone olduğunu söylediler. Dudağımın üstü delinmişti komple içten
ve dıştan dikiş atıldı.” ifadeleri ile sonlandırdı.

Anıl Can “GTRST” Başaran’dan tepki

Olaya, iddiaların odağındaki iki tarafın da mücadele ettiği PUBG Mobile Pro League – Turkey Spring 2022 liginin sunucularından Anıl Can “GTRST” Başaran’dan da tepki geldi.

Kişisel Twitter hesabı üzerinden gece saatlerinde bir paylaşım yapan Başaran, “Bir espor takımının oyuncusu başka bir kulübün oyuncusunu önce tehdit ediyor sonra da kesici bir aletle saldırıp yüzünü parçalıyor.” dedi.

Olay hakkındaki yorumlarına devam eden GTRST, “Sektör büyüdükçe hoş olmayan olayların yaşanması çok doğal ama kulüplerin ve şirketlerin her oyuncu/menajer vs alımı yaparken psikolojik analizden psikolojik analizden mi geçirmesi gerekli? Adli süreç ne getirir bilemiyorum tabi ki ama çözüm ve caydırıcılık adına farklı adımların da atılması lazım mutlaka. Kendi hayatlarındaki sorunlardan ötürü gencecik insanlarda bu şekilde travmalar bırakılması ise çok üzücü gerçekten.” şeklinde konuştu.

Vicrains: “Böyle mi büyüyecek bu sektör?”

Olayın gündeme gelmesinin ardından bir tepki de Twitch yayıncısı Berkay “Vicrains” Yılmazbayhan’dan geldi. Sevilen yayıncı paylaştığı Tweet’te şu sözlere yer verdi:

“Mekanda şişe, masa fırlatmalar, tekmeler, tokatlar. Halı saha çıkışında adam yaralamalar. Böyle mi büyüyecek bu sektör?? Yıllarca emek veren, sektör bir adım ileri gitsin diye gecesini gündüzüne katan insanların emeğini hiç ama hiç hak etmiyorsunuz! Onlarca insan, yıllardır sektöre bir marka, bir yatırımcı daha kazandırabilmek için haftalarca, aylarca ajans/marka sunumlarında, toplantılarında boğulsun. Sonra 2-3 densiz yüzünden bütün sektörün prestiji yerle bir olsun. Çok yazık!”

İddiaların odağındaki oyuncu veya takım ise henüz herhangi bir açıklama yapmadı.


İlginizi Çekebilir:

İstanbul’da düzenlenecek Global Esports Games 2022’nin tarihi belli oldu

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor