Connect with us

Espor

Şampiyonluk Ligi 2022 Kış Mevsimi 2. Hafta 1.Gün sona erdi

Şampiyonluk Ligi’nin ikinci haftasının ilk gün karşılaşmaları son erdi.

Şampiyonluk Ligi 2022 Kış Mevsimi 2. Hafta 1.Gün sona erdi

5 Ronin ile Fenerbahçe Espor arasında oynanan karşılaşma ile başlayan Şampiyonluk Ligi 2022 Kış Mevsimi 2. Hafta 1.Gün, Nasr Esports ile Dark Passage karşılaşmasının sonuçlanması ile sona erdi.

Günün ilk karşılaşması olan 5 Ronin ile Fenerbahçe Espor maçı, kafa kafaya başladı. İki takımın sıkı mücadelesinde rakibinin hatalarını iyi kullanmayı başaran Fenerbahçe Espor karşılaşmada öne geçerek hem kule hem de altın farkını yaratsa da, 5 Ronin’in iyi şampiyon seçimi kolay bir galibiyeti engelledi. Dakika 43’e kadar süren mücadele Fenerbahçe Espor’un sezondaki ilk galibiyetini alması ile sonuçlandı.

Şampiyonluk Ligi 2022 Kış Mevsimi 2. Hafta 1.Gün ikinci karşılaşmasında ilk haftayı 2-0 bitiren Team Aurora ile ilk haftayı 1-1 kapatan Beşiktaş Espor karşılaştı. Maçın başında Beşiktaş tarafı öldürme sayısında öne geçse de, rakibinin hatalarından faydalanan ve hata yapmayan Team Aurora, üstün bir oyun ile çıktığı üçüncü maçta üçüncü galibiyeti aldı.

Günün üçüncü karşılaşması olan GAL – GS maçında ilk kan daha ilk dakika dolmadan Galakticos’un ADC’si on1’in hanesine yazıldı. Alt koridorda daha maçın başında öne geçen taraf Galakticos olsa da, maçın ilerleyen dakikalarında rakibinin hatalarını değerlendiren Galatasaray Espor durumu eşitledi. Sıkı mücadelenin ardından öne geçmeyi başaran Galatasaray Espor olsa da, Galakticos oldukça zorlu bir takım savaşını kazanmasının ardından ben daha ölmedim dedi. Kadim Ejderi çalan Mojito ve bir takım savaşının ardından gülen taraf Galatasaray oldu.

fastPay Wildcats ve Papara SuperMassive Blaze’in karşı karşıya geldiği maçta ilk kan SMB tarafından alındı. Alt koridorda başlayarak tüm Sihirdar Vadisi’ne yayılan mücadelede taraflar zaman zaman öne geçse de, fastPay Wildcats de Papara SuperMassive Blaze de oyunu bırakmadı. Dakika 33’de Baron’u alan SMB ekibi kazandıkları avantajı rakibi karşısında iyi kullanarak öne geçmeyi başardı ve 38.dakikada galibiyete ulaşmayı başardı.

Günün son karşılaşmasında Nasr Esports ve Dark Passage karşı karşıyaydı. Rakibi karşısında takım savaşlarında iyi takaslar yapan Nasr Esports, rakibi ile arasındaki altın farkını sürekli korudu. Küçük adımlar ile rakibi Dark Passage’ın önüne geçen Nasr, 42.dakikada Nexus kulelerini alsa da kaybettiği takım savaşı yüzünden oyunu bitiremedi. Dakika 45’de Kadim Ejderhayı alan Nasr Esports, zorlu bir takım savaşı ile birlikte kazanan taraf oldu.

Şampiyonluk Ligi 2022 Kış Mevsimi 2. Hafta 1.Gün sonuçları

  • 14:00 – Fenerbahçe Espor 1 – 0 5 Ronin
  • 15:00 – Team Aurora 1 – 0 Beşiktaş
  • 16:00 – Galatasaray Espor 1 – 0 Galakticos
  • 17:00 – fastPay Wildcats 0 – 1 Papara SuperMassive Blaze
  • 18:00 – Nasr Esports 1 – 0 Dark Passage

Sizler Şampiyonluk Ligi 2022 Kış Mevsimi 2. Hafta 1.Gün karşılaşmaları hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer yüz binlerce okur ile paylaşmayı unutmayın.


İlginizi Çekebilir:

LEC 2022 Bahar Mevsimi 3.hafta 1.gün sonuçları

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor