Connect with us

Espor

Şampiyonluk Ligi 2022 Yaz Mevsimi 5.hafta 1.gün mücadeleleri tamamlandı

Derbinin kazananı Fenerbahçe Espor oldu

Şampiyonluk Ligi 2022 Yaz Mevsimi 5.hafta 1.gün mücadeleleri tamamlandı

Şampiyonluk Ligi 2022 Yaz Mevsimi 5. haftanın ilk gün maçları tamamlandı. Team Aurora karşısında HolyPhoenix’in 6/2/10’luk Samira performansıyla zafere ulaşan Denizbank Wildcats, galibiyet sayısını yediye çıkararak ikinci sıraya yerleşti. Öte yandan Dark Passage üst sıraları yakından ilgilendiren mücadelede rakibi Galakticos’u mağlup ederek üçüncü sıradaki yerini korudu. Rek’Sai performansıyla takımına liderlik eden Typhoon maçın en değerli oyuncusu seçildi.

Şampiyonluk Ligi 2022 Yaz Mevsimi 5. hafta 1. gün sonuçları

  • Denizbank Wildcats  1 — 0  Team Aurora
  • Papara SuperMassive Blaze  1 — 0  5 Ronin
  • Galakticos  0 — 1  Dark Passage
  • Beşiktaş Esports  0 — 1  Fenerbahçe Espor
  • NASR Esports  1 — 0  Galatasaray

Papara SuperMassive Blaze vs 5 Ronin

Papara SuperMassive Blaze yeni nişancısı Focus ve eski orta koridor oyuncusu Ksaez ile yeniden oluşturduğu kadrosuyla lig sonuncusu 5 Ronin’e karşı zorlanmadan kazandı. 26 dakika süren maçta geç oyun odaklı kompozisyon kurmasına rağmen Papara SuperMassive Blaze ekibi erken oyunda kazandığı savaşlardan elde ettiği avantajları büyüterek orta oyunda ezici bir üstünlük elde etti.

5 Ronin için ise playoff umutları haftalar geçtikçe azalıyor. Şuana kadar çıktıkları dokuz maçtan da mağlubiyetle ayrılan 5 Ronin ekibi önümüzdeki sezon için hazırlıklara başlayabilir.

Derbinin galibi Fenerbahçe Espor!

Playoff umutları için mutlaka kazanmak zorunda olduğu derbi mücadelesinde Fenerbahçe Espor, son haftalarda Robin önderliğinde giderek performansını arttıran Beşiktaş Esports’u mağlup ederek rakibiyle galibiyet sayısını eşitledi. Alt koridorda Lucian-Nami ikilisi üzerinden elde edilen avantajlar Fenerbahçe’yi zafere taşıdı. Maçın en değerli oyuncusu ise 7/1/10’luk olağanüstü nişancı performansıyla ”BAO”seçildi.

NASR Esports vs Galatasaray

Galatasaray Espor yeni transferleri Andariel ve FireRain ile namağlup lider NASR Esports karşısında nispeten alışılmadık bir kompozisyon kurdu. Alt koridorda Yasuo-Senna ikilisiyle mücadele eden Galatasaray ekibi erken oyuna beklenenden daha iyi başladı. Tarafsız canavarlar üzerindeki üstünlüğü orta oyuna doğru perçinleyen Galatasaray’a karşı NASR Esports kazandığı çatışmalarla yanıt verdi.

Okyanus ruhu ile Nashor güçlendirmesini takas etme kararı alan Galatasaray, rakibinin alt koridorda yaptığı kuşatmayı savunurken kendi ormanında pozisyon dışı yakalandı ve üç skor verdi. Beş oyuncusuyla hayatta olan NASR ekibi ise baron güçlendirmeli minyon dalgaları ile altı koridordan oyunu bitirmeyi başardı. Lider NASR Esports karşısında dengede götürdüğü oyunu tek bir savaşla kaybeden Galatasaray ise önceki haftalara nazaran çok daha iyi gözüktü.

Şampiyonluk Ligi 2022 Yaz Mevsimi 5. hafta karşılaşmaları yarın saat 14:00’da NASR Esports ile Fenerbahçe arasındaki mücadeleyle başlayacak. Bugün oynanan maçların özet görüntülerine Lolespor’un resmi YouTube kanalı üzerinden ulaşabilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor