Connect with us

Espor

2024 yılı Şampiyonluk Ligi’nde yapılacak değişiklikler açıklandı

Şampiyonluk Ligi hakkında alınan yeni kararlar açıklandı.

Şampiyonluk Ligi'nde 2024 yapılacak değişiklikler açıklandı

Ülkemizde League of Legends esporunu sevenlerin merakla beklediği Şampiyonluk Ligi 2024 Kış Mevsimi için geri sayım devam ederken, ligin organizatörü Ninja Company, LoLespor hesapları üzerinden alınan yeni kararları açıkladı.

17 Kasım Cuma gününün akşam saatlerinde LoLespor sosyal medya hesapları üzerinden yapılan açıklamada, Türkiye Şampiyonluk Ligi 2024 planlamasını görüşmek üzere tüm kulüplerin davet edildiği bir toplantı düzenlendiği açıklanırken, toplantıda daha güçlü bir lig yapısı, işbirliği ve ortak iletişimin ön planda tutulduğu belirtildi.

Açıklamada ligin 2024 yılından itibaren yenilikçi değişikliklerle, takımlar ve topluluğu odak noktasına alarak geleceği ve bu adımların ligin dinamizmini arttırmayı hedeflediği açıklandı.

Şampiyonluk Ligi Gaming House kuralları esnetildi

Gerçekleştirilen bu toplantı sonrası alınan kararlara göre Şampiyonluk Ligi’nde geçtiğimiz sezonlarda daha sıkı olan Gaming House kuralları, 2024 yılında daha esnek uygulanacak.

Ayrıca açıklamada bu değişiklik hakkında “Prodüksiyon kalitesi ve maçların Fair Play çerçevesinde rekabetçi doğası korunurken takım ve taraftarlarının gereksinimlerine daha iyi yanıt verecek.” ifadeleri de kullanıldı.

Co-Stream ve Watchparty etkinlikleri desteklenecek

Toplantı sonrası alınan kararlardan bir diğeri ise geçtiğimiz sezonda da gerçekleştiğini gördüğümüz Watchparty ve Co-Stream etkinliklerinin desteklenmesi oldu. Yeni karar, şu ifadeler açıklandı:

“TCL’in daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlamak adına takımların taraftarlarıyla buluşmasına yönelik Watchparty talepleri ve belli şartlar altında maçlarını kendi veya anlaşmalı oldukları Influencer’ların kanallarından canlı yayınlamaları desteklenecek.”

Sizler alınan bu yeni kararlar hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce ligi nasıl etkileyecek? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer okuyucular ile paylaşmayı unutmayın!


İlginizi Çekebilir: 

League of Legends 13.22 Yama Notları yayınlandı

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor