Connect with us

Espor

Şampiyonluk Ligi oyuncularından BAUSuperMassive değerlendirmesi

Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi‘nde sergilediği dillere destan performans ile Türk esporseverlerin dilinden düşmeyen BAUSuperMassive, bugün oynadığı Team Aurora karşılaşmasından da galip ayrılarak galibiyet serisini 13 maça çıkardı. Sezon boyunca hiç yenilmeyen ekip hakkında Şampiyonluk Ligi’nin bazı oyuncularıyla beraber bir röportaj yapıldı. LoLespor yazarı Tunç Demirçelik, geçtiğimiz günlerde oyuncularla güzel bir röportaj gerçekleştirdi. İşte o röportajdan bazı kesitler:

Francisco “Xico” Cruz Antunes (YouthCrew Orta Koridoru)

”BAUSuperMassive büyük ihtimalle ligin en iyi takımı. Geçen mevsim hariç kurulduklarından beri en iyi takımdılar. Koreli oyuncuların gelmesiyle daha da iyi oldular. Dumbledoge’un ayrılması onlara büyük darbe olmuştu. Dumbledoge’un etkisi koridordan çok öteye gidiyordu ve onun yerini doldurmak hiç de kolay olmadı BAUSuperMassive için. Yerli destekler şu an onun yerini dolduracak seviyede değil. Bu yüzden Dumbledoge’un yerine Koreli bir oyuncu gelmesiyle bu sorunu çözdüler.

Lige gelen Koreli orta koridorlar da çok iyi. Naru’yu değiştirmeleri de iyi oldu. Naru kötü bir oyuncu demiyorum, Naru harika bir oyuncu ama değişiklik iyi oldu.

Bo1’da onları yenebiliriz. “Cheese” seçimlerle her şey yapılabilir. Dünya Şampiyonası’nda GIGABYTE Marines ile bunu gördük. Ama Bo5’ta işler değişiyor. Bo5’ta onları yenmemiz için takım sinerjimizi geliştirmemiz gerekiyor ve bu sadece çok çalışarak olabilir. Yine de işimiz çok zor, çünkü kısa zamandır birlikteyiz ve geliştirmemiz gereken çok şey var.”

Berke “Thaldrin” Demir (1907 Fenerbahçe Üst Koridoru)

”Ligdeki bütün takımlar alt koridorda bir uyumsuzluk yaşıyor, bu sadece BAUSuperMassive’de yaşanmıyor. Bu iletişimlerinin iyi olmasından kaynaklanmıyor sadece iki oyuncu da aynı sayfada. Bu yüzden kartopu etkisini diğer takımlara oranla daha iyi kullanıyorlar. Bu kesinlikle zamanla değişecektir. Diğer takımlar uyum sağladıkça BAUSuperMassive’in bu baskınlığı değişecektir.

Bizim sorunumuz da sadece alt koridor değil, geliştirmemiz gereken şeyler var. Bunlardan en önemlisi bir takım olabilmek. Henüz “takım” olabildiğimizi düşünmüyorum. Oyun içinde farklı fikirlere sahip olabiliyoruz. İlk önce oyun içinde aynı şekilde düşünmeyi öğrenmeliyiz.”

Berk “Farfetch” Badur (Team Aurora Desteği)

”BAUSuperMassive iletişimi çok iyi olan bir takım. 1907 Fenerbahçe maçında o kadar geri düştükten sonra bile geri gelmeleri onların deneyimini gösteriyor ama diğer takımlar bu konuda onlara yetişince BAUSuperMassive’in fazla bir numarası kalmayacaktır.

Onlara yetişmek için iletişimimizi geliştirmemiz gerekiyor. Kendi açımdan baktığımda kendimi bireysel olarak da geliştirmem gerekiyor. Ancak BAUSuperMassive’in yenilmeyecek bir takım olduğunu düşünmüyorum.”

Mustafa Berk “Ruvelius” Baraklı (Dark Passage Nişancısı)

”Ligde her takım hata yapıyor ama BAUSuperMassive bu hataları en iyi değerlendiren takım. Her takımın hatalarının azalması gerekiyor.

KMF’ye kadar bu fark kesinlikle kapanacaktır. Takım olarak iletişim sıkıntılarımız var. Lig haftada 3 maça çıktığından beri 1 günü dinlenmeye verdik o yüzden antrenman zamanlarımız da azaldı, bu da bir sorun yaratıyor.

Bo5 serileri şu anda BAUSuperMassive için bir avantaj ama aradaki fark kapandıkça bireysel performanslar daha belirleyici olabiliyor. Tek bir oyuncu bir maçı taşıyıp serinin gidişatını değiştirebilir.”

Mustafa Kemal “Dumbledoge” Gökseloğlu (Royal Bandits Desteği)

”Hem BAUSuperMassive iyi oynuyor hem de karşıdaki takımlar hata yapıyor. BAUSuperMassive hiç kaybetmedi şu ana kadar ama bu kesinlikle onlar kusursuz olduğu için değil. Kendi hataları da oldu ama hata yaptıkları bu maçları rakiplerinin “fırlatması” sayesinde kazandılar. Onlar iyi bir takım ama kesinlikle yenilgisiz bitirmeyeceklerdir.

Biz yaptığımız hataların farkındayız ve her seferinde bu hataları düzelterek ilerliyoruz. Mevsim sonunda BAUSuperMassive’e karşı galip geleceğimize inanıyorum.

Yine de çok bariz hatamız olduğunu düşünmüyorum. Sadece bazen savaşmamamız gereken yerde savaştığımız oluyor. Takım olarak oynarsak ve her gün ileri bir adım atarsak KMF’ye kadar hiçbir eksiğimiz kalmayacaktır.”

UNC Greensboro'da Bilgisayar Bilimleri öğrencisi. Ortaokuldan itibaren espora merak salmış bir Adanalı.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor