Connect with us

LoL

Şampiyonluk Ligi’nde Lig Başladıktan Sonra Yapılan Transferler

Türkiye’nin en iyi League of Legends takımlarına ev sahipliği yapan Şampiyonluk Ligi, bu yıl 20 Ocak’ta oyuncuların karşısına çıktı. Ligin başlamasıyla nasıl performanslar göstereceği merak edilen takımlarımız, rekabetin başlamasıyla kadrolarında da değişiklik sinyalleri vermeye başladılar. Biz de sizin için ligin başladığı 20 Ocak’tan itibaren yapılmış tüm Şampiyonluk Ligi transferlerini derledik!

Şampiyonluk Ligi’nin ilk iki haftası takımların birbirlerine ve lig maratonuna alışma haftasıydı. Bu anlamda yapılacak hatalar anlayışla karşılanabilirdi. Nitekim öyle oldu ve Şampiyonluk Ligi’nin ilk iki haftasında takımların kadrolarında transfer anlamında herhangi bir hareket görmedik.

Ocak ayının son gününde ligin bu dönemine yönelik ilk değişiklik haberi AURORA cephesinden geldi. Ligin ilk iki haftasında oynadığı 6 karşılaşmadan 4’ünü kaybeden AURORA, kadrosunda değişikliğe gitmeye karar verdi. Bu karar doğrultusunda, Royal Bandits ve Dark Passage ekiplerinden tanıdığımız yerli destek oyuncusu Farfetch’i kadrosuna dahil eden AURORA, bunun yanında Koreli koç GalB’yi de takımın başına geçirdi. As kadrosundaki Rogu’yu yedeğe çeken takım, bu hamleleriyle yoluna devam etti.

Şubat ayına geçildiğinde YouthCrew’de transfer rüzgarları esiyordu. Takımın, Koreli orta koridor oyuncusu CoCo’dan memnun olmadığı yönünde dolaşan dedikodular bir süre sonra gerçek oldu ve YouthCrew’in yeni transferi orta koridor rolüne oldu. Daha önce Türkiye’de HWA forması da giyen Xico’yu transfer eden takım, bu haftadan itibaren orta koridorunda Xico’ya şans verdi. İlerleyen dönemde Xico ile CoCo arasında rotasyon yapılıp yapılmayacağı konusundaysa henüz net bilgiler bulunmuyor.

HWA da tıpkı YouthCrew gibi orta koridorunda değişikliğe gitme kararı almıştı. Takım, LPL ve NA LCS gibi tecrübeleri bulunan ve daha önce Dark Passage forması giydiği için ülkemizi de tanıyan Ninja ile lige başlamıştı. Tarihler 7 Şubat’ı gösterdiğinde Koreli orta koridor oyuncusu Ninja ile yollarını ayıran HWA, Ninja’nın yerine kadrosuna dahil edeceği yeni orta koridor oyuncusunu da bulmuştu. 2015 yılında Samsung Galaxy’de de oynayan Ace ile anlaşan takım, bu tarihten itibaren orta koridorunda Ace ile yoluna devam etti.

Galakticos da kadrosunda değişikliğe gidenlerdendi. Orman rolünde Viking’i kadrosuna katarak lige başlayan takım, sonrasında Styllee’e forma şansı vermişti. Bu değişikliğin ardından ne yapacağı merakla beklenen Galakticos, bu hamlesini de değiştirerek, Styllee’nin yerine Koreli ormancı Neo’yu bünyesine dahil etti. Daha önce Yükselme Ligi ekiplerinden Macro Maniacs bünyesinde de bulunduğu için ligimizi tanıyan Neo, şimdilerde Galakticos’un ormanında yer alıyor.

Şampiyonluk Ligi’nde transfer dedikoduları ve gelişmeleri yine dört tarafımızı sarabilir. Gelişmeleri anlık olarak yakalamak ve Şampiyonluk Ligi’ni tüm detaylarıyla takip etmek için Playerbros.com’u ziyaret etmeyi unutmayın!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


LoL