Connect with us

Espor

Şampiyonluk Ligi’nde Kural Hatası?

Türkiye Büyük Finali heyecanı dört bir yanı kaplamışken, Şampiyonluk Ligi Elemeleri ile ilgili bir kural hatası dedikodusu kafa karıştırdı.

Olayın özü şu: “Şampiyonluk Ligi Kural Seti madde 1.1 der ki, Şampiyonluk Ligi ile bağlantılı hiçbir maçta 17 yaş altında bir oyuncu mücadele edemez. P3P ve Oyun Hizmetlerinin karşı karşıya geldiği seride ise OHM’nin nişancısı 27 Temmuz 2001 doğumlu Fatih “Luger” Güven 16 yaşında ve maçtaydı.”

Evet 16 yaşında bir oyuncuyu oynatıyor olmak kulağa avantaj sağlayacak bir hareketmiş gibi gelmiyor, farkındayız ancak elimizde geçtiğimiz seneden Xerxe ve Caps olayı gibi net bir durum varken konu başka bir boyuta gidiyor.

Konu böyleyken de akla iki soru geliyor. Eğer Şampiyonluk Ligi Elemeleri Şampiyonluk Ligi ile bağlantılıysa, ki mantıklı olanı bağlantılı olması, OHM Luger’i nasıl bu maçta oynattı? Yok hayır, bağlantılı değil ise “Şampiyonluk Ligi bağlantılı” müsabakalar hangileri ve nasıl oluyor da kuralsal anlamda aynı şartlarda mücadele etmeyen iki takım rekabetçi bir arenada karşı karşıya gelebiliyor? Yani durum iki ucu tatlı bir değnek kıvamında.

Rito? Söz sende…

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor