Connect with us

Espor

Şampiyonluk Ligi’ne Hoş Geldin Oyunhizmetleri

Riot Games

Nefes kesen bir serinin ardından Oyunhizmetleri, rakibi P3P Espor’u 3-1’lik bir skorla geçerek Şampiyonluk Ligi’ne katılmaya hak kazandı. Oldukça genç bir kadroya sahip olan Oyunhizmetleri beklenenin aksine P3P takımını yenip herkesi şaşkınlığa uğrattı. Kendilerine Şampiyonluk Ligi’nde şimdiden başarılar diliyoruz. Hoş geldin OHM.

 

Rüzgar Oyunhizmetleri’nden yana

Maça çok iyi başlayan yükselme ligi ekibi OHM erken oyunda aldığı skorlarla öne geçmeyi başardı. Bolca erken oyuna ve koridor aşamalarına yönelik şampiyonlar seçen P3P takımı bunları iyi kullanamadı ve oyunun başlarında etkisiz kaldı. Özellikle alt koridora çok odaklanan Oyunhizmetleri sürekli alt koridora gelerek skorları topladı. Oyunun orta aşamalarında aradaki farkı kapatmaya başlayan P3P dakika 30’da baron kararı aldı. Tam fark kapanıyor derken OHM baronu rakibinden çalmayı başardı. Baronu çaldıktan sonra takım savaşını kazanan Oyunhizmetleri daha sonrasında da oyunu hızlıca bitirdi ve serideki ilk galibiyetini almayı başardı.

 

 

P3P “biz de buradayız” diyor

Maça çok iyi başlayan P3P takımı arka arkaya skorları alınca farkı açtı. Oyunun orta kısmında OHM aradaki farkı yavaş yavaş kapatmaya başladı. Bol takım savaşının ve kaosun olduğu maçta büyük heyecan yaşandı. Dakika 30’dan itibaren vadiye tam bir karışıklık hakimdi. Baron etrafında yapılan savaşlarda iki takımdan da çok büyük hatalar geldi. Dakika 37’de baron kararı alan Oyunhizmetleri baronu P3P takımına çaldırıp takım savaşını kaybetti. Ölüm sürelerinin uzun olmasından dolayı P3P maçı bitirmeyi başardı.

 

 

Oyunhizmetleri yeniden öne geçiyor

Yavaş başlayan maçın erken aşamasında P3P üst koridordaki minyon farkından dolayı az da olsa öne geçmeyi başardı. Orta kısımlara kadar çok durağan geçen maçın kilidi takım savaşlarıyla birlikte açılmaya başladı. Dakika 30’dan sonra yapılan uzun takım savaşlarından çok az skorun çıkması dengeyi pek de bozmadı. Dağ ejderleri bulunan OHM rakibini ters ayakta yakalayıp baronu almayı başardı. Daha sonrasında çok sistematik oynamaya başlayan Oyunhizmetleri takımı altın farkını eşitledi ve kuleleri teker teker almaya başladı. Takım savaşlarında ve kule savunmasında iyi işler başaramayan P3P yavaş yavaş kendi Nexus kulesine itilmeye başlandı ve oyunu kaybetti. Oyunhizmetleri bu galibiyetiyle Şampiyonluk Ligi’nin kapılarına kadar dayanmış oldu.

 

 

Şampiyonluk ligine hoş geldin Oyunhizmetleri

Dengeli start alan maçta, takım savaşları erken dakikalarda başladı. P3P takımı skorda ve altında önde giderken kötü takım savaşları çıkarınca avantaj aniden OHM’ye geçti. Bu takım savaşlarından sonra avantajı hiçbir şekilde elden bırakmayan Oyunhizmetleri yavaş yavaş rakip Nexus’a yönelmeye başladı. Maçın son dakikaları çok büyük heyecana sahipti. P3P var gücüyle savunma yapmaya çalışırken OHM oyuncuları Nexus’a vurarak oyunu ve seriyi kazanmayı başardı. Oyunhizmetleri takımına Şampiyonluk Ligi’nde başarılar diliyoruz. P3P Espor’a da geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor ve en yakın zamanda Şampiyonluk Ligi’ne tekrardan dönmelerini diliyoruz.

 

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor